Obserwuj w Google News

Reporter propagandowych „Wiadomości” odchodzi z TVP. Kolejna ewakuacja?

2 min. czytania
16.11.2023 09:31
Zareaguj Reakcja

Po ostatnich wyborach parlamentarnych dużo mówi się o rewolucjach, które mają zajść w TVP. Podobno na Woronicza zapanował prawdziwy popłoch i doszło już do pierwszych „ewakuacji”. Jak donoszą media, z posadą u publicznego nadawcy pożegnał się reporter ochoczo sprzyjający propagandzie PiS – Karol Jałtuszewski.

Reporter propagandowych „Wiadomości” odchodzi z TVP. Kolejna ewakuacja?
fot. Adam Burakowski/REPORTER

Ostatnie osiem lat rządów PiS mocno odbiło się na mediach publicznych. Zaczęło się od masowych zwolnień, które miały zapewnić partii sprzyjający jej skład na Woronicza. Gdy tak się już stało, TVP przeszło do promowania treści sprzyjających ówczesnej partii rządzącej. Gdy po ostatnich wyborach PiS stracił sejmową przewagę, pewnym stało się, że telewizja publiczna nie może działać na takich samych zasadach, jak działała do tej pory i musi przejść prawdziwą rewolucję.

Pracownik TVP złożył wypowiedzenie. Karol Jałtuszewski pożegnał się z posadą

Jak donosi portal Press, Karol Jałtuszewski po ośmiu latach pracy w TVP miał złożyć wypowiedzenie. Sam nie chciał potwierdzić tej informacji, przekazując redaktorowi strony jedynie: - Muszę pana odesłać w tej sprawie do mojego pracodawcy. Press miało poprosić o komentarz rzecznika prasowego stacji, jednak ten im nie odpowiedział. My również wystosowaliśmy w tej sprawie e-maila i z niecierpliwością oczekujemy na odzew.

Zobacz też:  Gwiazdy TVP walczą o zmiany w umowach. „Wynagrodzenie nawet po zwolnieniu”

Co dalej z pracownikami TVP?

Nie jest tajemnicą, że pracownicy telewizji publicznej, którzy przez ostatnie lata ochoczo sprzyjali propagandzie, mogą mieć teraz niemały problem ze znalezieniem pracy. Chyba, że znajdą sobie miejsce, w którym wpis do CV o pracy w TVP w latach 2016-2023 będzie stanowił atut. A tak się składa, że takowe istnieje. Mowa o TV Republika, w którym pracował przed przejściem do TVP Karol Jałtuszewski. Warto tu również wspomnieć, że był związany z portalem Fronda.pl.

Redakcja poleca

Mówi się, że pracownicy Republiki niekoniecznie cieszą się na ewentualny powrót starych znajomych. - Tydzień po wyborach czuć było "gęstą" atmosferę wśród pracowników. Panuje niepewność i niepokój. Głównie o to, co się stanie z tymi pracownikami z TVP. "Czy to nie będzie tak, że oni przyjdą do Republiki, a ci, którzy obecnie są prowadzącymi czy też wydawcami, może zostaną zdegradowani do pozycji reportera i tego się wszyscy boją" - przekazał Plejadzie pracownik stacji kilka tygodni temu.

Źródło: Radio ZET/Press/Plejada

Nie przegap
Jarosław Jakimowicz znowu pracuje w TVP? Mamy zdjęcia
13 Zobacz galerię
fot. RadioZET.pl - Exclusive