Obserwuj w Google News

Joanna Przetakiewicz: „Kobiety boją się sukcesu“. Wini patriarchat

1 min. czytania
18.11.2022 16:35
Zareaguj Reakcja

Joanna Przetakiewicz, polska bizneswoman i autorka książki „Pieniądze szczęście dają“ podczas gali #Wszechmocne zwróciła uwagę na problem w polskim świecie biznesu. Jej zdaniem przez zasady patriarchatu, kobiety wciąż boją się osiągnąć sukces. Jaka jest na to rada?

Joanna Przetakiewicz na gali
fot. VIPHOTO/East News

Joanna Przetakiewicz wypowiada się gorzko o sytuacji Polek na rynku pracy. Jak podają dziennikarze portalu Wirtualna Polska, podczas gali rozdania nagród dla najlepszych kobiet biznesu – Gala #Wszechmocne, polska bizneswoman zwróciła uwagę na pewien problem.

Redakcja poleca

Joanna Przetakiewicz gorzko o Polkach

Zanim wręczyła nagrodę w kategorii #WszechmocneWBiznesie, Przetakiewicz zdradziła, że od czterech lat spotkała setki kobiet, które marzą o otworzeniu własnego biznesu. Nie potrafią jednak wyzbyć się jednej natrętnej myśli.

– Spotykam się z setkami kobiet, z którymi rozmawiam o niezależności finansowej. Większość kobiet boi się sukcesu, dlatego, że wpojono im szkodliwe, stare stereotypy. Że gdy się czymś pochwalą, coś osiągną, staną się samotne i zapomniane – stwierdziła podczas gali.

Biznesmenka liczy, że mówiąc o tym wprost, będzie mogła doprowadzić do zmiany światopoglądowej i nauczyć kobiety, by nie deprecjonowały samych siebie w drodze do sukcesu.

Czytaj także:  „Jednym głosem“: recenzja i materiał z planu głośnego filmu o sprawie Harveya Weinsteina [WIDEO]

RadioZET.pl/WP.pl 

Niech to usłyszą
12 Zobacz galerię
fot. Radio ZET