Obserwuj w Google News

Ida Nowakowska odrzuciła dużą kasę z TVP. Zdradziła, co jej proponowali

2 min. czytania
06.04.2024 16:18

Ida Nowakowska zdradziła, jaką propozycję dostała w TVP. Oferowali jej duże pieniądze, które odrzuciła. — Chciałam mieć wpływ na to, co robię — przekazała była gwiazda "Pytania na śniadanie".

Ida Nowakowska odrzuciła taką propozycje o TVP
fot. Artur Zawadzki/REPORTER/EAST NEWS

Ida Nowakowska w ostatnich latach była jedną z największych gwiazd Telewizji Polskiej. Jako osoba deklarująca głęboką religijność, patriotyzm i przywiązanie do wartości rodzinnych świetnie przystawała do tego, co TVP rządów PiS propagowało. Jej kariera szybko zaczęła nabierać tempa i w pewnym momencie w mediach zaczęto nazywać ją nawet "pupilkiem Kurskiego". M.in. na ten temat była prezenterka " Pytania na śniadanie" wypowiedziała się w najnowszym wywiadzie. Na łamach tygodnika "Wprost" ujawniła także, jaki kontrakt proponowało jej TVP i dlaczego go odrzuciła.

Ida Nowakowska o tym, jak dostała pracę w TVP 

Ida Nowakowska pożegnała się z " Pytaniem na śniadanie" i TVP kilka tygodni temu, jako jedna z wielu gwiazd zwolnionych po zmianach w Telewizji Polskiej. W lutym prezenterka ujawniła, że pracuje obecnie nad nowym, międzynarodowym projektem. (Teraz wiadomo już, że chodziło o czwartą edycję talent-show dla artystów muzyki klasycznej — Virtuosos. Ida była prowadzącą program, a partnerował jej niemiecki showman Thomas Gottschalk).

W rozmowie z dziennikarką "Wprost" Ida Nowakowska kategorycznie sprzeciwiła się określaniu jej mianem "pupilka Kurskiego", zauważając, że to są słowa złośliwe i podważające jej profesjonalizm. Jak przekonuje, w TVP znalazła się dzięki swoim umiejętnościom — po prostu wygrywając casting. Było to krótko po emisji programu "You Can Dance" w TVN, w którym była jurorką. — Po tej produkcji, będąc ponownie w USA, otrzymałam zaproszenie na casting do programu "Bake off Junior" w TVP. Wygrałam ten casting, a program prowadziłam z Marceliną Zawadzką (...). Ani Jacek Kurski, ani jego żona nie znali mnie wtedy — powiedziała Ida.

Redakcja poleca

Nowakowska przekonuje, że z Kurskimi raczej nie widywała się za często. — Z panem Jackiem Kurskim przez 4 lata rozmawiałam 3 razy. A czy byłam pupilką państwa Kurskich? Nie wiem, myślę, że warto zapytać o to bezpośrednio ich, ale myślę, że im przede wszystkim zależało na tym, aby programy (...) były robione z rozmachem, nowocześnie i na światowym poziomie — podsumowała.

Ida Nowakowska odrzuciła dużą kasę z TVP. Zdradziła, co jej proponowali

Jak się okazuje, w pewnym momencie Idzie Nowakowskiej zaproponowano w Telewizji Polskiej gwiazdorski kontrakt. Miała dostawać naprawdę duże pieniądze, ale ofertę odrzuciła. Gwiazda przekonuje, że to wiązałoby się z licznymi ograniczeniami zawodowymi, a ona chciała sama kierować swoją karierą. — W TVP proponowano mi umowę gwiazdorską za duże pieniądze, ale to nie doszło do skutku, ponieważ chciałam być wolnym strzelcem, zachować swoje media społecznościowe i mieć wpływ na to, co robię — przekazała Nowakowska w rozmowie z Katarzyną Burzyńską-Sychowicz.

Źródło: Radio ZET/Wprost/WP

Nie przegap