,

Ida Nowakowska o pomyśle matury z religii. Zachwala Ordo Iuris? "Fantastycznie"

31.03.2023 11:24

Ida Nowakowska zapytana o pomysł matury z religii nie kryła swojego zachwytu. Zdaniem gwiazdy TVP propozycja ultra konserwatywnej organizacji Ordo Iuris to świetne rozwiązanie. Sama miała zdawać maturę z niecodziennego przedmiotu.

Ida Nowakowska
fot. VIPHOTO/East News

Ida Nowakowska zdobyła bardzo wysoką pozycję w szeregach TVP. Prowadząca "Pytania na śniadanie" jest jedną z twarzy publicznej telewizji, co wielu osób nie dziwi. Tancerka na każdym kroku podkreśla swoją głęboką wiarę, przywiązanie do kościoła katolickiego i patriotyzm. Nic dziwnego, że kojarzona jest z konserwatywną Telewizją Polską, powszechnie oskarżaną o bycie propagandową tubą partii rządzącej. "Super Express" postanowił zapytać prezenterkę, co sądzi o pomyśle wprowadzenia egzaminu maturalnego z religii do polskich szkół. Odpowiedź Idy nie wydaje się zaskakująca.

Ida Nowakowska zachwycona pomysłem Ordo Iuris. Gwiazda TVP o maturze z religii

Przypomnijmy, że ultra konserwatywna organizacja Ordo Iuris proponuje wprowadzenie matury z religii i umieszczenia księży w Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, co wywołało w kraju gorącą dyskusję. Jednoznacznie pomysł oceniła Ida Nowakowska, której zdaniem to świetna propozycja, mogąca pomóc wielu osobom dostać się na wymarzone studia. Gwiazda "Pytania na śniadanie" także zdawała egzamin ze stosunkowo rzadko wybieranego przedmiotu.

- A to świetnie. Dlaczego nie? Fantastycznie! Ja zdawałam również maturę z wiedzy o tańcu. Bardzo trudny przedmiot. Uczyliśmy się dziewięć lat w szkole baletowej tego przedmiotu i jest to chyba raczej dość niespotykane. Religia jest wszechobecna, więc myślę, że znajdzie się wiele osób, które może później chciałyby studiować teologię czy inne kierunki związane z religią i będzie to im pomocne w dalszej drodze i rozwoju - oceniła.

Nowakowska bardzo chętnie wypowiada się na tematy związane z religią i kościołem. W jednym z ostatnich wywiadów wzięła w obronę Jana Pawła II.

Ida Nowakowska zwolenniczką polskiego kościoła. Gwiazda TVP broniła Jana Pawła II

Po emisji reportażu "Franciszkańska 3" rozgorzała gorąca dyskusja dotycząca rzekomego tuszowania pedofilii wśród księży przez Jana Pawła II. Ida Nowakowska wzięła papieża w obronę.

- Ważne jest to, by pamiętać o tym, jak dużo rzeczy zrobił błogosławiony nasz Jan Paweł II. To jest osoba, postać, która obaliła komunizm. Jest jedną z kluczowych postaci w naszej historii (...) Bardzo cenię naszego papieża za to i chciałabym, aby to na zawsze pozostało w naszych sercach. Jest to trudny czas, ale myślę, że ci, którzy wiedzą, to wiedzą - mówiła w rozmowie z "Faktem".

A co wy sądzicie o pomyśle wprowadzenia egzaminów maturalnych z religii?

loader

Logo radiozet Dzieje się