Obserwuj w Google News

Halina Kowalska prosi fanów o pieniądze. Mąż aktorki wpędził ją w długi? "Może wkroczyć komornik"

2 min. czytania
24.03.2023 08:22
Zareaguj Reakcja

Halina Kowalska, gwiazda między innymi "Nie lubię poniedziałku", zaapelowała o wsparcie finansowe. Aktorka nie ma środków na spłatę pożyczki zaciągniętej przez męża. Grozi jej wizyta komornika.

Halina Kowalska
fot. Justyna ROJEK/East News

Halina Kowalska to popularna polska aktorka filmowa, telewizyjna i teatralna, doskonale znana widzom z kultowych komedii i seriali. Mogliśmy oglądać ją w takich niezapomnianych produkcjach jak "Nie lubię poniedziałku", "Nie ma róży bez ognia" czy "Alternatywy 4". W latach 2002-2010 wcielała się w postać właścicielki zajazdu w serialu "Samo życie". Obecnie 81-latka jest już na aktorskiej emeryturze i mieszka w Domu Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie. Wprowadziła się tam z mężem, niestety, Włodzimierz Nowak zmarł 16 marca 2022 roku. Aktorka do teraz musi spłacać dług ukochanego.

Halina Kowalska boi się komornika. Aktorka musi spłacać pożyczkę zaciągniętą przez męża

Halina Kowalska i Włodzimierz Nowak spędzili razem 64 lata. Aktor ciężko chorował i w tajemnicy przed żoną miał zaciągnąć pożyczkę, którą teraz musi spłacić pani Halina.

- Mąż był chory i zaciągnął pożyczkę w wysokości 30 tysięcy złotych, a ja muszę to teraz spłacić. Nie powiedział mi o naszych problemach finansowych. Nie chciał mnie martwić. Kochał mnie - wyznała w rozmowie z "Super Expressem".

Kowalska nie ukrywa, że nie ma pieniędzy na uregulowanie długu i boi się wizyty komornika, który może zabrać jej najcenniejsze dla niej przedmioty, czyli pamiątki po ukochanym mężu. W rozmowie z tabloidem zaapelowała więc o pomoc do fanów.

- Boję się, że może wkroczyć do mnie komornik i zabierze mi wszystkie moje pamiątki po mężu i rodzicach, które są bliskie mojemu sercu (...) Zwracam się do państwa o pomoc w spłaceniu tego długu. Jest mi bardzo ciężko i sama nie dam rady - czytamy.

Miejmy nadzieję, że pani Halina jak najszybciej poradzi sobie z problemami finansowymi.

Redakcja poleca

Halina Kowalska musi spłacać długi męża. Włodzimierz Nowak wziął pożyczkę na leczenie

W programie "Gwiazdy w Skolimowie" Halina Kowalska opowiedziała o tym, jak poznała Włodzimierza Nowaka. Poznali się, wchodząc w dorosłe życie, które spędzili wspólnie.

- Mieliśmy prawie po 18 lat, kiedy się poznaliśmy. Zaczepił mnie, gdy szłam z koleżanką po ulicy i zapytał, czy może dołączyć. Zgodziłam się. Usiedliśmy w parku na ławeczce i staliśmy się parą. Ja mu od razu powiedziałam: „Nie dotkniesz mnie, chyba że zostanę twoją żoną”. Szybko się oświadczył. Dwa miesiące brakowało do tych 18 lat, więc musieliśmy zaczekać. Byłam w niego zapatrzona i całe życie byłam mu wierna - opowiadała aktorka.

Historia miłości polskich gwiazd brzmi jak gotowy scenariusz romantycznego filmu.