Obserwuj w Google News

Flo Rida dostanie 82 miliony odszkodowania. Wygrał proces sądowy

2 min. czytania
19.01.2023 18:54
Zareaguj Reakcja

Ława przysięgłych wzięła stronę rapera Flo Rida w głośnym procesie przeciwko firmie Celsius. Według ustaleń zagranicznych mediów muzyk dostanie ponad 82 miliony dolarów odszkodowania.

Flo Rida dostanie 82 miliony odszkodowania. Wygrał proces sądowy
fot. Cover Images/East News

Amerykański raper Flo Rida, którego można kojarzyć z takimi przebojami jak "Whistle" i "Good Feeling", w 2021 roku złożył pozew przeciwko producentowi napojów energetycznych Celsius. Muzyk oskarżył go o złamanie kontraktów obowiązujących w latach 2014-2018.

Zobacz także: Steven Tyler miał romans z 16-latką i zmusił ją do aborcji? Stanie przed sądem

Celsius zapłaci fortunę. Flo Rida wygrał z producentem napojów energetycznych

W 2014 roku Flo Rida podpisał kontrakt z firmą Celsius, który został przedłużony dwa lata później. Obie umowy miały zakładać, że raper będzie miał dostęp do opcji giełdowych i innych dodatków finansowych zależnych od wysokości sprzedaży napojów. Mimo to Flo Rida nigdy ich nie dostał.

Na środowym posiedzeniu sądu ławnicy orzekli, że producent nie tylko nie wywiązał się z postanowień kontraktowych, ale także zataił przed muzykiem ważne informacje. W związku z tym Flo Rida ma otrzymać 82,6 mln dolarów odszkodowania.

Podczas swojego przemówienia, Flo Rida stwierdził, że dzięki temu wyrokowi odkrył w sobie "nowy szacunek do wymiaru sprawiedliwości".

Redakcja poleca

Kim jest Flo Rida?

Tramard Dillard, występujący pod pseudonimem Flo Rida, to amerykański raper, któremu sławę przyniosły takie utwory jak "Whistle" i "Good Feeling". Swoją przygodę z muzyką rozpoczął bardzo wcześnie. jako dziecko śpiewał w zespole gospel, a następnie dołączył do grupy 2 Live Crew.

W 2008 roku wydał swój debiutancki album "Mail on Sunday". Do tej pory na swoim koncie ma pięć długogrających wydawnictw.

Źródła: RadioZET.pl/Forbes.com/NBCnews.com