Obserwuj w Google News

Eurowizja 2023: Blanka zaskoczona decyzją jury. "Też jestem fanką Janna"

3 min. czytania
27.02.2023 15:40
Zareaguj Reakcja

Blanka ma powody do radości. Wykonując utwór "Solo", młoda artystka podbiła serca jurorów i została mianowana reprezentantka Polski w zbliżającym się Konkursie Piosenki Eurowizji. Jednak nie wszyscy potrafili pogodzić się z werdyktem. Fani Janna, faworyta internautów, podnieśli głośny sprzeciw wobec decyzji sędziów. Jakie zdanie na ten temat ma Blanka?

Eurowizja 2023: Blanka zaskoczona decyzją jury. "Też jestem fanką Janna"
fot. Piotr Molecki/East News

Temat nadchodzącej edycji Konkursu Piosenki Eurowizji dopiero zaczął pojawiać się w mediach, a już możemy doszukać się w nim kontrowersji. Fani jednego z uczestników głośno protestują przeciwko decyzji jury, która mianowała Blankę reprezentantką Polski. Jednak nie tylko oni mają coś do zarzucenia organizatorom eliminacji. Wielbiciele Janna nie mogli pogodzić się z przegraną ich faworyta. Zdecydowali się na wystosowanie specjalnej odezwy do decydentów TVP.

Jako polscy fani Eurowizji wzywamy TVP do podjęcia natychmiastowych działań w celu zmiany swojej decyzji i wyboru reprezentanta Polski, który spełni oczekiwania i standardy, jakie powinny być wymagane od przedstawiciela naszego kraju na międzynarodowej scenie muzycznej - czytamy w niej.

Nic nie umknie oddanym fanom Eurowizji. Niedługo po ogłoszeniu zaskakującego werdyktu w sieci zaczęły pojawiać się doniesienia o pewnym artykule, który miał trafić na stronę internetową Telewizji Polskiej półtorej godziny przed transmisją eliminacji. Rzekomo można było w nim przeczytać, że jury zdecydowało, że do Liverpoolu pojedzie Blanka.

To nie jest fejk. News o zwycięstwie Blanki pojawił się dziś już o godz. 15:33. Rozumiem, że można przygotować sobie draft, ale ta sprawa wymaga zwyczajnie zabezpieczenia i zbadania - podjął temat autor posta, który pojawil się na facebookowym profilu "Let's talk about ESC".

Zobacz także: Kandydatka na Eurowizję była w „Top Model”. Pamiętacie Blankę Stajkow?

Eurowizja 2023. Blanka jest zaskoczona decyzją jury?

Nie tylko fani Janna nie mogą uwierzyć w zwycięstwo Blanki. Okazuje się, że decyzja jury była dla piosenkarski sporym zaskoczeniem. Jej słowa mogą świadczyć o tym, że nie doszło do żadnej manipulacji, o której plotkują internauci.

Jestem dalej w szoku i w to nie wierzę. We mnie też wyniki wzbudziły duże emocje, więc nic dziwnego. Pierwszy szok, który dzisiaj przeżyłam, to kiedy zobaczyłam głosowanie jury. Nie wiedziałam, co się dzieje. Kompletnie się tego nie spodziewałam. - powiedziała w rozmowie z Plejadą młoda gwiazda.

Blanka zamierza stanąć na wysokości zadania. Jej celem jest udowodnienie Polakom, że zasługuje na występ w Liverpoolu. W wywiadzie dla Plejady przyznała, że w pewnym stopniu rozumie osoby, które są niezadowolone z werdyktu.

Też jestem fanką Janna, więc w pewnym sensie krytyczne komentarze są dla mnie zrozumiałe. Uważam, że muzyka powinna łączyć, a nie dzielić - powiedziała.

Można powiedzieć, że prawdziwe wyzwanie ma dopiero przed sobą. Już w maju Blanka stanie w szranki z reprezentantami innych krajów, walcząc o pierwsze miejsce w 67. Konkursie Piosenki Eurowizji. Czy piosenka "Solo" zapewni jej podium?

Stwierdzenie, że fani nastawieni są sceptyczniedo sukcesu "Solo" na Eurowizji, byłoby dużym niedopowiedzeniem. W sekcji komentarzy pod teledyskiem utworu Blanki wylało się morze hejtu. "Nie wierzę, że to będzie na Eurowizji; Jak pójdzie tak dalej, to nigdy nie wygramy na Eurowizji" — pisali zrezygnowani internauci. A co wy myślicie?

Redakcja poleca

Źródła: RadioZET.pl/Plejada.pl/Facebook: Let's talk about ESC