Obserwuj w Google News

Danuta Holecka odejdzie z TVP? "Nie będzie miała już w mediach miejsca"

2 min. czytania
27.09.2023 22:50
Zareaguj Reakcja

Danuta Holecka od lat jest wizytówką TVP. Czy kariera prowadzącej „Wiadomości” może się zakończyć? Anna Maruszeczko nie ma wątpliwości.

Danuta Holecka odejdzie z TVP, kiedy PiS straci władzę? Anna Maruszeczko nie ma wątpliwości
fot. Screen/Program "Minęła dwudziesta", vod.tvp.pl

Danuta Holecka od lat jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych twarzy Telewizji Polskiej. To właśnie na antenie publicznego nadawcy w 1993 roku zaczęła stawiać pierwsze kroki w świecie telewizji. W 2019 roku awansowała na stanowisko szefowej „Wiadomości” i to właśnie z tym programem jest kojarzona.

Redakcja poleca

Jej twarz jest widzom dobrze znana. Znany jest im także sposób, w jaki Holecka przedstawia newsy. Wielu zarzuca jej stronniczość i wspieranie linii narracyjnej przychylnej obozowi władzy. Właśnie to może być jej zgubą, gdy wybory zostaną rozstrzygnięte na niekorzyść Prawa i Sprawiedliwości.

Danuta Holecka zniknie z TVP?

W przypadku Danuty Holeckiej zmiana władzy może wiązać się z utratą pracy – tak twierdzi Anna Maruszeczko. Była gwiazda TVN w rozmowie z Plotkiem przyznała, że oglądanie Telewizji Polskiej przychodzi jej z ogromnym trudem. Podobne odczucia ma, gdy słucha publicznego radia.

– Już nie oglądam telewizji publicznej, nie słucham radia publicznego. Zdarza mi się, że podejrzę raz na jakiś czas. Wytrzymuję kilka minut, może czasem najwyżej kilkadziesiąt minut. Poraża mnie, co tam się dzieje. Chce mi się wiać – powiedziała Plotkowi.

Kiedy zapytano ją, jak jej zdaniem będzie wyglądała zawodowa przyszłość Danuty Holeckiej, jeżeli PiS przegra wybory, odpowiedziała bez ogródek: – Myślę, że Danuta Holecka nie będzie miała już w mediach miejsca. Ona też chyba by nie chciała pracować w wolnej telewizji.

Redakcja poleca

Kim jest Anna Maruszeczko?

Anna Maruszeczko jest dziennikarką, która pracowała między innymi w Radiowej Jedynce. Mogliśmy ją oglądać także w TVN, gdzie prowadziła „Wybacz mi”, oraz na antenie TVN Style w programach „Kobiety na zakręcie”, „Miasto kobiet” i „Bez oporów”.

Nie przegap
Gwiazdy zwolnione z TVP
8 Zobacz galerię
fot. Mateusz Grochocki/East News, VIPHOTO/East News, VIPHOTO/East News