Obserwuj w Google News

Była gwiazdą „Janosika”. Ewa Lemańska ma dziś poważne problemy zdrowotne

2 min. czytania
12.11.2023 15:12
Zareaguj Reakcja

Ewa Lemańska podbiła serca Polek i Polaków za sprawą „Janosika”. Aktorka wcieliła się tam w rolę Maryny, która rozkochała w sobie tytułowego bohatera. Lemańska ma obecnie 73 lata i na stałe mieszka w USA. Gwiazda zmaga się jednak z poważnymi problemami zdrowotnymi.

Była gwiazdą „Janosika”. Ewa Lemańska ma dziś poważne problemy zdrowotne
fot. Kadr z serialu "Janosik" TVP

Ewa Lemańska w zbiorowej świadomości Polaków jawi się jako Maryna z kultowego „Janosika”. Rola lubej tytułowego harnasia zapewniła jej ogólnopolską rozpoznawalność, która podąża za nią do dziś. Mimo że Lemańska jeszcze w latach 80. wycofała się z rodzimego show-biznesu, pamięć o jej dokonaniach w branży wciąż żyje własnym życiem. To jednak nie powinno nikogo dziwić — gwiazda otworzyła sobie drzwi do wielkiej kariery za sprawą solidnego wykształcenia aktorskiego, a doświadczenia nabywała, grając u boku najjaśniejszych gwiazd kina.

Redakcja poleca

Ewa Lemańska wcieliła się w rolę ukochanej Janosika. Później wycofała się z polskiego show-biznesu

Serialowa Maryna – mimo że dała jej chwałę i uznanie – spowodowała jednak, że gwiazdę „Janosika” zaczęto kojarzyć wyłącznie z jedną rolą. Charyzmatyczna góralka tak bardzo zawładnęła życiem Lemańskiej, że z czasem przestano oferować jej prace. Wtedy też aktorka postanowiła rozstać się z ojczyzną i tuż po rozwodzie z pierwszym mężem wyemigrowała do USA, gdzie przebywa do dziś.

Za oceanem gwiazda utrzymywała się z pracy w modelingu, dzięki któremu zwiedziła część świata. Jej życie prywatne natomiast zdecydowanie nie należało do statycznych — swego czasu Lemańska związała się nawet z bossem włoskiej mafii. Potem została oskarżona o włamanie do domu jednego ze swoich mężów, którego w tamtym czasie licytował już komornik. Przypomnijmy, że aktorka stawała na ślubnym kobiercu aż cztery razy, doczekała się dwójki synów, a swojego obecnego związku nie zamierza już finalizować.

Gwiazda „Janosika” ma poważne problemy ze zdrowiem. Niedawno przeszła operację

Przebojowe życie polskiej gwiazdy naznaczyły jednak problemy zdrowotne. Aktorka ma za sobą walkę z rakiem piersi, guzem mózgu oraz czerniakiem na lewej nodze. O pierwszej dramatycznej diagnozie Lemańska dowiedziała się jeszcze w 1998 roku, przez co zdecydowała się na podwójną mastektomię.

Choć 73-latka uporała się z dawnymi chorobami, jej obecny stan zdrowia niestety nie należy do najlepszych. Gwiazda wciąż cierpi na bezsenność, a niedawno musiała poddać się operacji usunięcia nerki.

Wierzę, że znów wygram tę walkę, bo mam bardzo silny organizm. Mam ogromne wsparcie w moich synach: Alexie i Brianie, mimo że mieszkają w Kalifornii i są bardzo zajęci, bo pracują w branży gier komputerowych, to rozmawiam z nimi raz na tydzień, przez kamerę” – przekazała Lemańska w rozmowie z portalem shownews.pl.

Nie przegap
Tak dziś wyglądają gwiazdy „13 posterunku”. Jak zmienili się aktorzy?
19 Zobacz galerię
fot. screen/YouTube/kolońska i szlugi - 13 Posterunek - Trupy w szafie

Źródła: Radio ZET/pudelek.pl/ shownews.pl