Obserwuj w Google News

Antek Królikowski zalega z alimentami. Zastanawia powód, dlaczego nie płaci na syna

2 min. czytania
12.01.2023 16:34
Zareaguj Reakcja

Joanna Opozda chce wyegzekwować od Antka Królikowskiego spłatę zaległych alimentów na Vincenta. Prokuratura potwierdziła, że trwają czynności sprawdzające w tej sprawie. Dlaczego Antek Królikowski nie wywiązuje się z płatności na dziecko? Nie chce, czy nie może? 

Antek Królikowski
fot. Pawel Wodzynski/East News

Joanna Opozda w zeszłym roku oświadczyła publicznie, że  Antek Królikowski miga się z płaceniem alimentów na Vincenta, a zapewnienia Małgorzaty Ostrowskiej-Królikowskiej o uczciwości syna w tej sprawie nie mają pokrycia w rzeczywistości. Aktorka pisała, że konta Królikowskiego zajął komornik.

Z czasem tabloidy potwierdziły wersję Joanny, a do tego doniosły, że nad Antkiem Królikowskim wisi już prokurator. Wielu obserwatorów zastanawia się, dlaczego Królikowski nie wywiązuje się z płatności na syna. Jakiś powód przecież musi być, a raczej nikogo nie przekonuje wersja, że tak wziętą gwiazdę show-biznesu nie stać na regularne łożenie na dziecko. 

Redakcja poleca

Joanna Opozda pozwała Antka Królikowskiego za niepłacenie alimentów 

Prokuratura Rejonowa Warszawa-Wola potwierdziła, że obecnie toczy się postępowanie sprawdzające ws. niepłacenia alimentów przez Antka Królikowskiego. Ekspertka w rozmowie z '"Faktem" zwraca uwagę, że jeśli sprawa trafi do sądu, aktor nie musi od razu dostać najwyższego wymiaru kary. Istotny będzie jednak powód zalegania z alimentami. 

- Poza tym myślę, że istnieje jakieś racjonalne wytłumaczenie, dlaczego tych pieniędzy nie płacił. Nie podejrzewam, że dlatego, że mu się po prostu nie chciało - komentuje w rozmowie z "Faktem" adwokat Agnieszka Dębowska-Szymańska.

Na obecnym etapie trudno powiedzieć, z czego wynikają problemy Antka Królikowskiego. Na pewno Joanna Opozda musiała mieć ważny powód, aby podjąć tak stanowcze kroki wobec ojca Vincenta. Specjalistka w rozmowie z tabloidem podejrzewa, że aktorka nie miała wyjścia.  

- Matka, która nie robi wszystkiego, by dziecko uzyskało alimenty od ojca, mogłaby się spotkać w przyszłości z zarzutem, że działa na niekorzyść własnego syna. Ma przecież wykonalne postanowienie sądu, a nie robi wszystkiego, co w jej mocy, by go egzekwować. Jeśli komornik nie wyegzekwował tych pieniędzy, to jest to być może jedyna możliwość, by te zasądzone pieniądze odzyskać - powiedziała "Faktowi" mecenas Dębowska-Szymańska. 

Antek Królikowski nie chce wypowiadać się w sprawie alimentów, nie komentuje też toczącego się w prokuraturze postępowania.

Katarzyna Warnke i Piotr Stramowski się rozwodzą. Wiadomo, kto złożył pozew