,

Kurski zniszczył TVP? Anna Popek zachwala nowego prezesa. "Dobre piętno"

20.03.2023 12:07

Anna Popek w wywiadzie oceniła pracę Mateusza Matyszkowicza jako prezesa TVP. Czy radzi sobie lepiej niż swój poprzednik, wzbudzający ogromne kontrowersje Jacek Kurski? Dziennikarka zasypała pracodawcę komplementami.

Anna Popek Mateusz Matyszkowicz
fot. Artur Zawadzki/REPORTER / Piotr Molecki/East News

Telewizja Polska pod rządami Prawa i Sprawiedliwości budzi ogromne kontrowersje. Zdaniem wielu osób publiczna stacja zatraciła swoją misję i stała się propagandową tubą partii rządzącej, której daleko do obiektywizmu. Oburzenie wielu osób budziło także promowanie przez Telewizję Polską muzyki disco polo. Odpowiedzialność za taki stan rzeczy w dużej mierze zrzucano na prezesa TVP Jacka Kurskiego. Kiedy więc we wrześniu 2022 roku zastąpił go Mateusz Matyszkowicz, mówiło się o kulturalnej rewolucji. W rozmowie z portalem Jastrząb Post pracę nowego szefa telewizji publicznej skomentowała jedna z największych jej gwiazd, Anna Popek.

Anna Popek zachwycona Mateuszem Matyszkowiczem. Nowy prezes TVP radzi sobie lepiej niż Jacek Kurski?

Anna Popek nie ukrywa, że ma jak najlepsze zdanie o Mateuszu Matyszkowiczu. Podsumowując wprowadzone przez nowego prezesa TVP zmiany, wspomniała między innymi o większym nacisku na programy kulturalne. Pochwaliła także emitowanie polskich seriali. Ze słów dziennikarki można wnioskować, że Jacek Kurski mógł mieć nieco inne, niekoniecznie lepsze podejście.

- Każdy prezes chce odcisnąć swoje dobre piętno. Prezes Matyszkowicz to erudyta, to człowiek, który zna kulturę i wie, jaki ona ma wpływ na kształtowanie ludzi i wprowadza krok po kroku nowe rzeczy. Na pewno jest więcej kultury, więcej odniesień do tradycji polskiej, do polskich filmów, bo akurat polskie seriale historyczne to coś, co uwielbiam. Wychowywałam się na „Czarnych chmurach” i do teraz jest to mój ulubiony serial, więc cieszę się, że pojawiają się nowe - oceniła.

Zdaniem Popek pomysły Mateusza Matyszkowicza są bardziej wyważone niż Jacka Kurskiego, także w kwestiach promowania określonych poglądów.

- Myślę, że jest zmiana w stronę takiego większego wyważenia, czy poglądów, czy estetycznych kwestii związanych z muzyką, czy kulturą - podsumowała.

Mateusz Matyszkowicz odmienia TVP? Anna Popek zachwycona następcą Jacka Kurskiego

Jak widać, Anna Popek nie kryje swojego zadowolenia z obsadzenia Mateusza Matyszkowicza na stanowisku zajmowanym wcześniej przez Jacka Kurskiego. Jednak zdaniem wielu osób w TVP ciężko doszukać się drastycznych zmian. Publiczna stacja nadal oskarżana jest o atakowanie politycznych przeciwników PiS i nagonkę na środowisko LGBT+. W sieci zawrzało po aferze związanej z "Wielkim testem" TVP, w którym pojawiło się pytanie związane z Matyszkowiczem. Mówiono wtedy o budowaniu "kultu nowego prezesa".

- Pytania do programu "Wielki test" akceptowane są przez wydawcę programu. Pytanie dotyczące programu "Chuligan literacki" nie było konsultowane z prezesem Mateuszem Matyszkowiczem, w którego opinii nie powinno ono się pojawić w audycji. Wydawca programu został zawieszony w wykonywaniu obowiązków służbowych do czasu wyjaśnienia zaistniałej sytuacji - przekazało w oświadczeniu Centrum Informacji TVP. 

loader

Logo radiozet Dzieje się