Obserwuj w Google News

Agnieszka Hyży nie pozwoli córce rodzic w Polsce? Jest przerażona. "Powinna się odbyć debata"

2 min. czytania
22.03.2023 11:47
Zareaguj Reakcja

Agnieszka Hyży nie ukrywa swojego zaniepokojenia kwestią praw kobiet w Polsce. Skomentowała wyrok w sprawie aktywistki Justyny Wydrzyńskiej, która udostępniła kobiecie tabletki poronne. Dziennikarka nie ukrywa, że byłaby przerażona, gdyby jej córka miała rodzić w naszym kraju.

Agnieszka Hyży
fot. Piotr Molecki/East News

Agnieszka Hyży to popularna polska dziennikarka, której rozgłos przyniosła współpraca z telewizją Polsat. Mogliśmy oglądać ją między innymi w "Się kręci", "Studio weekend" i "Twoja twarz brzmi znajomo". Od 2014 roku prezentuje widzom kulisy " Tańca z gwiazdami", doskonale odnalazła się także jako influencerka. Prywatnie 38-latka od 2015 roku jest żoną piosenkarza Grzegorza Hyżego, w 2021 powitali na świecie synka Leona. Agnieszka ma także córkę Martę z pierwszego małżeństwa.

W rozmowie z portalem Pudelek Hyży przyznała, że bardzo niepokoi ją to, co dzieje się w naszym kraju. Odniosła się do wyroku dla aktywistki Justyny Wydrzyńskiej. Przypomnijmy, że członkini Aborcyjnego Dream Teamu została skazana na 8 miesięcy  ograniczenia wolności przez wykonywanie nieodpłatnej pracy za udostępnienie potrzebującej kobiecie tabletek poronnych. Dziennikarka nie ukrywa, że jej zdaniem rząd nie bierze pod uwagę zdania obywateli.

Agnieszka Hyży krytykuje prawo aborcyjne w Polsce. Nie pozwoli córce urodzić w kraju?

Agnieszka Hyży w wywiadzie poinformowała, że jest mocno zaniepokojona kwestią arbitralnego podejścia polityków do decydowania o  aborcji. Jako matka córki już teraz stwierdziła, że wolałaby, żeby Marta rodziła poza granicami Polski.

- Temat ten jest mi szczególnie bliski, jak każdej kobiecie i każdej matce, zwłaszcza jako kobiecie, która ma różne doświadczenia z byciem w ciąży i niebyciem w ciąży. Mam córkę. Jak myślę sobie, że ona będzie chciała być mamą i będzie chciała rodzić w Polsce, to naprawdę będę drżała z niepokoju, czy wszystko będzie ok - oceniła.

Zdaniem 38-latki rządzący nie biorą pod uwagę zdania wyborców.

Redakcja poleca

Agnieszka Hyży apeluje o referendum. Gwiazda Polsatu poruszyła temat aborcji w Polsce

Zdaniem prezenterki rząd nie powinien podejmować decyzji w tak delikatnej kwestii bez zorganizowania debaty społecznej i referendum.

- To, co się dzieje, jest dla mnie niepokojące. Nie ma sytuacji czarno-białych w tych kwestiach. Powinny być argumenty różne brane pod uwagę. Powinna się odbyć debata społeczna na ten temat. Kobiety powinny mieć możliwość wziąć udział w referendum na ten temat. Nie można zamykać komuś drogi do decydowania o swoim zdrowiu, o swoim życiu. Każda sytuacja jest inna - podsumowała.

To nie pierwszy raz, kiedy Agnieszka Hyży zabiera głos w kwestii praw kobiet. W rozmowie z Jastrząb Post opowiedziała o tym, jak postrzega feminizm.

- Nie jestem wojującą feministką. Nie uważam, że mężczyźni to słabsza płeć, absolutnie. Tak jak nie uważam, że kobiety to słabsza płeć. Ale uważam, że historycznie, kulturowo, społecznie, ktoś popełnił błąd i nie do końca jest to tak ułożone, jak być powinno (...) Badania i statystyki pokazują, że w sytuacjach kryzysowych, patrząc nawet na dzisiejsze czasy wojenne, to kobiety lepiej sobie radzą pod wieloma względami. My, słabsze z założenia i natury, w sytuacjach trudnych, podbramkowych, jesteśmy często dużo silniejsze niż mężczyźni - stwierdziła.