Zamknij

W TVN wykpili Kaczyńskiego. Pokazali, jak się ośmieszył [WIDEO]

06.10.2022 12:02

Fakty” TVN wieczorem 5 października zadrwiły z Jarosława Kaczyńskiego. Prezes PiS po tym materiale może się wściec – przez kilka minut szyderczo wypominano mu ostatnio głośne wypowiedzi, na przykład te o dzikach i ziemniakach.

Fakty TVN
fot. Maciej Witkowski/REPORTER/East News, Erik Mandre /Shutterstock

Grzegorz Kajdanowicz, który prowadził „Fakty” TVN, zaczął dość bezpośrednio. Przed emisją materiału powiedział: „Nie wykluczam, że ktoś z państwa o tym słyszał. Może ktoś nawet to robił. Ale chyba raczej myśliwy albo leśnik. Mam na myśli zakopywanie w lesie kartofli dla dzików. Sprawę wywołał prezes Kaczyński, twierdząc, że jeszcze nie tak dawno Polacy byli tak biedni, że te kartofle wykopywali”.

Zobacz także: Dziennikarz TVN zakpił z Kurskiego na wizji. Nagranie stało się hitem sieci [WIDEO]

Fakty” TVN zakpiły z Jarosława Kaczyńskiego

W programie informacyjnym pokazano urywek wizyty Jarosława Kaczyńskiego na Pomorzu, gdzie gościł 1 października. Przypomniano też słowa, które wypowiedział prezes PiS.

- Ludzie zbierali po lasach kartofle zasadzane dla dzików przez leśników. Tak było. Tak było, ja to mogę potwierdzić. Mnie to bezpośrednio ci leśnicy powiadali, to był, pamiętam, 98’ rok– mówił Jarosław Kaczyński.

Pokazano też urywek wypowiedzi ministra Henryka Kowalczyka, który zgodził się z prezesem. Jednak profesor Maciej Skorupski z Katedry Łowiectwa i Ochrony Lasu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu nie zgodził się ze stwierdzeniem, jakoby leśnicy specjalnie sadzili ziemniaki. W poletkach łowieckich wykorzystywany jest topinambur.

Następnie nie przestano żartować z innych wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego. Prezes PiS mówił m.in. że Polska jest następnym krajem po Japonii, jeśli chodzi o wysokość płac (wcześniej zapewniał, że będziemy drugą Japonią). Innym razem zapowiadał, że będziemy mieć „depresję recesję”. Następnie pokazano materiał ze studia Polskiego Radia 24.

- Prezes okazał się świetnym współprowadzącym w rozmowie z samym sobą – usłyszeliśmy w TVN. Wówczas prezes PiS szepnął „Jurek, już”, każąc prowadzącemu rozpocząć dyskusję.

- I co? Może i się śmieją, ale nazwiska prezesa nie przekręcają. Dział promocji PiS może otwierać szampana – skomentował w TVN-ie twórca reportażu.

loader
Skandale gwiazd
11 Zobacz galerię
fot. EAST NEWS