Obserwuj w Google News

Polska youtuberka wywołała burzę halloweenowym makijażem. „Brak empatii”

2 min. czytania
31.10.2022 13:54
Zareaguj Reakcja

Agnieszka Grzelak, jedna z najpopularniejszych gwiazd polskiego YouTube'a, pokazała w sieci swoje pomysły na halloweeneowe przebrania "na szybko". Jej makijaż wywołał burzę. Zarzucono jej brak empatii i wyśmiewanie się z osób z problemami skórnymi.

Aga Grzelak
fot. Instagram/@agagrzelakk/screen

Halloween na dobre wpisało się w kalendarz świąt o charakterze rozrywkowym, obchodzonych w Polsce. Nic dziwnego, że w mediach społecznościowych wielu gwiazd pojawiają się pomysły na przebrania, kreacje na imprezy halloweenowe, a także inspiracje na dekorowanie wnętrz. Swój dom przyozdobiła m.in. Małgorzata Rozenek, a przebraniem – niestety, niezbyt trafionym – podzieliła się Maja Bohosiewicz, która wywołała w sieci burzę. Okazuje się jednak, że takich kontrowersyjnych halloweenowych stylizacji jest znacznie więcej. Wśród nich jest makijaż polskiej youtuberki, która postanowiła zrobić z siebie osobę cierpiącą na trądzik.

Zobacz także: Ewa Minge zapowiada operację plastyczną. „Dlaczego? Bo chcę!”

Polska youtuberka wywołała burzę halloweenowym makijażem. „Brak empatii”

Agnieszka Grzelak, blogerka z branży beauty, którą na Instagramie obserwuje ponad 1,7 miliona osób, zaprezentowała w sieci swój pomysł „na ostatnią chwilę” dla tych, którzy wybierają się na imprezę halloweenową, ale nie bardzo jeszcze wiedzą, jak się przebrać.

W swoim materiale przedstawiła test „szybkich i obrzydliwych ran/trików” do wykonania przed imprezą. Pokazała m.in., jak wykonać zmiany trądzikowe, przy czym m.in. stwierdziła, że mogą to być nawet radioaktywne pryszcze i dodała, że jej zdaniem jako charakteryzacja na Halloween takie rozwiązanie jest „spoko”.

Niestety, szybko okazało się, że triki makijażystki nie przypadły do gustu wielu internautom. Na Instagramie pojawiło się wiele komentarzy, w którzy zarzucają youtuberce brak empatii i naśmiewanie się z osób, które mają problemy z cerą. Jak zauważają komentujący, takie trudności dla tysięcy młodych ludzi są olbrzymim problemem, który utrudnia im akceptację siebie i swojego wyglądu, prowadząc do kompleksów i zaniżonej samooceny.

Redakcja poleca

Kurczę, żyjemy w czasach, gdzie staramy się normalizować problemy skórne, które wpędzają dużą grupę ludzi w ogromne kompleksy do tego stopnia, że mocno wpływają one na zdrowie psychiczne osób, które się z tym zmagają. Ty z kolei robisz halloweenową charakteryzację, gdzie najwięcej uwagi ma przyciągać trądzik i aparat na zęby. Serio?

Przykro się robi widząc taki brak empatii i aż trudno uwierzyć, że mamy 2022 rok i komuś z takimi zasięgami przyszło do głowy zrobienie z osoby z trądzikiem przebrania na Halloween. Nie pryszcze są tutaj „obrzydliwe” jak to namiętnie powtarzasz na filmie YouTube

Trochę żenujące, że uważasz chorobę skóry i problem, który często jest przyczyną depresji za sposób na OBRZYDLIWY MAKIJAŻ – piszą zbulwersowani internauci.

Youtuberka do tej pory nie odpowiedziała na komentarze widzów.