Obserwuj w Google News

Paweł Deląg ma dość polskiej ochrony zdrowia. Zdradził, ile płaci na ZUS

2 min. czytania
28.06.2022 12:15
Zareaguj Reakcja

Paweł Deląg zżyma się na polski system zdrowotny. Aktor wyznał, że płaci do ZUS sporą składkę, a i tak obawia się, że w razie poważnej choroby będzie musiał leczyć się prywatnie. 

Paweł Deląg
fot. VIPHOTO/East News

Paweł Deląg niedawno nakręcił krótkometrażowy film zatytułowany "Pani Basia". Przedstawił w nim historię nauczycielki z Nowej Huty, która choruje na nowotwór. Kobieta musi zderzyć się z bezdusznym system opieki zdrowotnej, gdzie walczy się o łóżko w szpitalu, a na operacje czeka się latami.

Problem jest bliski chyba każdemu, kto miał okazję zetknąć się polską ochroną zdrowia. Paweł Deląg wyznał, że choć płaci wysokie składki, wie, że w razie poważnych problemów nie ma co liczyć na NFZ. I niestety ma rację. Dostęp Polaków do usług zdrowotnych jest coraz gorszy. Już teraz co drugi z nas musi korzystać z opieki prywatnej, żeby dostać się do specjalisty od ręki i zacząć leczyć się na poziomie. Mniej zamożni niestety są zdani wyłącznie na NFZ. 

Redakcja poleca

Paweł Deląg zżyma się polską ochronę zdrowia 

52-letni aktor nie kryje złości, że Polacy tyle płacą, a i tak kończy się na prywatnej wizycie, co często oznacza wydatek nawet kilkaset złotych. 

W filmie pokazuję wiele niesprawiedliwości. Pierwsza z brzegu? Ja w tym momencie płacę na ZUS składkę na poziomie 1600 zł, a nie daj Boże będę potrzebował pomocy, to niestety będę musiał udać się do płatnej opieki medycznej - powiedział Paweł Deląg portalowi Małgorzaty Ohme. 

Dlatego powinniśmy skoncentrować się na głębokiej reformie służby zdrowia, żeby ona autentycznie w chwilach słabości niosła ludziom realne wsparcie. Bo miarą człowieczeństwa jest to, czy potrafimy pomagać słabszym i to jest sprawa czysto polityczna - podkreślił. 

Niestety dobiją nas nie tylko wysokie koszty i niewydolna ochrona zdrowia. Aktor ubolewał też nad jakością powietrza. 

W Polsce 20 osób dziennie umiera na choroby wywołane złym stanem powietrza. A jednocześnie w polityce jest tyle kłamstwa, obłudy, że czasem tracimy perspektywę, co jest tak naprawdę najważniejsze - podkreślił w rozmowie. 

Gwiazdy skrytykowane za narzekanie na niskie emerytury. "Odprowadzali po 14 gr miesięcznie"

Polskie gwiazdy
10 Zobacz galerię
fot. East NEWS