Obserwuj w Google News

Opole 2022: Wiktor Kowalski skończył "uczelnię Rydzyka". Internauci wietrzą spisek? "Sprawdziłbym te głosy"

2 min. czytania
20.06.2022 10:46
Zareaguj Reakcja

Wiktor Kowalski zwyciężył w konkursie "Debiuty" podczas festiwalu Opole 2022. Piosenkarz zdradził, że jest absolwentem słynnej "uczelni Rydzyka", co nie spodobało się wielu internautom. Pojawiły się sugestie, że wygrał dzięki znajomościom.

Wiktor Kowalski / Tadeusz Rydzyk
fot. screen: Instagram: wiktormichalkowalski / YouTube: Radio Maryja

Opole 2022 to już 59. odsłona jednego z najpopularniejszych polskich festiwali muzycznych w historii. Po raz kolejny mogliśmy podziwiać występy najpopularniejszych krajowych artystów na czele z obchodzącą 50. urodziny i 25-lecie scenicznej kariery Justyną Steczkowską, ale także doskonale znane i lubiane przez Polaków koncerty premier oraz konkurs "Debiuty". W tym ostatnim szans konkurencji nie dał Wiktor Kowalski, który utworem "Co dnia" wywalczył główną nagrodę. 30-latka mogliśmy oglądać w " The Voice of Poland" i "Szansie na sukces", koncertował ze Steczkowską, teraz przed nim szansa na wielką solową karierę.

Kowalski poza sceną poświęca czas rodzinie, jest ojcem dwóch córek, i spełnia się zawodowo. Jak poinformował "Super Express", wokalista na co dzień pracuje w Pomorskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej jako specjalista do spraw pozyskiwania inwestorów i współpracy międzynarodowej. Wykształcenie zdobywał między innymi w Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, często nazywanej potocznie "uczelnią Rydzyka", ponieważ należy do fundacji Lux Veritatis, które współzałożycielem jest kontrowersyjny redemptorysta. Zwycięzca Opola miał mieszkać w tamtejszym akademiku i udzielać się w samorządzie studenckim. Część internautów sugerowała w komentarzach, że tego typu powiązania mogły zaważyć na wyniku wykonawcy.

ZOBACZ TAKŻE:  Światowe gwiazdy muzyki, które mają polskie korzenie. Nie brakuje wielkich nazwisk [ZDJĘCIA]

Redakcja poleca

Wiktor Kowalski studiował na "uczelni Rydzyka". Widzowie spekulują na temat zwycięstwa wokalisty w Opolu

Wiktor Kowalski w rozmowie z uczelnianym portalem nie ukrywał, że miło wspomina studia na Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej, obecnie Akademii Kultury Społecznej i Medialnej.

- W moim aktualnym zawodzie WSKSiM pomogła mi w zdobyciu wielu kwalifikacji. Podczas studiów mogłem korzystać z szeregu możliwości, które daje uczelnia, aczkolwiek w obecnie wykonywanej przeze mnie pracy wiedzę uzyskałem również dzięki studiom w Wyższej Szkole Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych w Kielcach, Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy, Uniwersytetowi Muzycznemu im. Fryderyka Chopina w Warszawie, a także studiom Executive Master of Bussines Administration w Warszawie oraz doświadczeniu w pracy w Zakładach Mięsnych w Gnieździskach, gdzie mogłem "od podszewki" obserwować jak funkcjonują i rozwijają się małe, duże i średnie przedsiębiorstwa - wspominał.

W sieci pojawiły się złośliwe komentarze. Część internautów uważa, że powiązania z "uczelnią Rydzyka" i Telewizją Polską mogły wpłynąć na wynik konkursu "Debiutów".

- Teraz zaczyna wychwalać Rydzyka pod niebiosa, następny karierowicz?

- Kowalski, Rydzyk k**wizja w Opolu i wszystko jasne.

- Sprawdziłbym te głosy.

- Jak taki orzeł to szybko wejdzie do rządu! - czytamy.

Wiktorowi Kowalskiemu z pewnością jednak nie można odmówić wokalnego talentu, którym z pewnością jeszcze nie raz zachwyci oddanych fanów.