Obserwuj w Google News

Marzena Kipiel-Sztuka nie żyje? Makabryczny fake news krąży po sieci

2 min. czytania
07.07.2022 18:29
Zareaguj Reakcja

Marzena Kipiel-Sztuka nie żyje? W ostatnich dniach internauci trafiali na doniesienia traktujące o śmierci aktorki. Podawano, że zginęła w wypadku samochodowym. Niestety, wizerunek gwiazdy „Świata według Kiepskich” wykorzystali oszuści.

Marzena Kipiel-Sztuka
fot. MARIUSZ GRZELAK/REPORTER/East News

Marzena Kipiel-Sztuka jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych aktorek. W pamięci widzów tkwi jako odtwórczyni roli Halinki w serialu „Świat według Kiepskich”. Nic dziwnego, że posty o jej śmierci, krążące w mediach społecznościowych, wywołały tak wielkie zainteresowanie. Na szczęście aktorka ma się dobrze, a rzekomy „wypadek” to kolejna akcja oszustów, wyłudzających dane osobowe. Niedawno miała miejsce podobna afera – wykorzystano wizerunek Krzysztofa Ibisza.

Zobacz także:  Marzena Kipiel-Sztuka przerwała milczenie po zbiórce. "Czy ludzie nie mają własnego zajęcia?"

Marzena Kipiel-Sztuka nie żyje? Fake news zszokował internautów

Na stronach oraz w grupach w mediach społecznościowych pojawiły się posty na temat śmierci Marzeny Kipiel-Sztuki. Wzrok zdecydowanie przyciąga kolaż składający się z czarno-białego zdjęcia aktorki oraz fotografii z miejsca rzekomego wypadku. Widać na nim roztrzaskany czerwony samochód oraz strażaków.

- Tragiczny wypadek gwiazdy Polsatu. Zmarła gwiazda jednego z najpopularniejszych seriali „Świat według Kiepskich”. Kamera przemysłowa zarejestrowała ostatnie sekundy życia oraz całe zajście. Oficjalna strona serialu publikuje wstrząsające nagranie – można przeczytać w postach.

Marzena Kipiel-Sztuka wypadek
fot. screen demagog.pl/facebook.com

Zamieszczony jest oczywiście link, pod którym można obejrzeć nagranie. Pod żadnym pozorem nie można w niego klikać – mało czujni, ciekawscy internauci mogą w ten sposób ułatwić oszustom pozyskanie danych osobowych.

Komentarze pod postami są wyłączone przez osoby publikujące – dzięki temu internauci nie mogą ostrzegać siebie nawzajem, że to tylko obrzydliwe oszustwo. O śmierci aktorki milczą wiarygodne źródła informacji czy serwisy filmowe.

Redakcja poleca

Portal „Demagog” zwraca uwagę na to, że Marzena Kipiel-Sztuka 2 lipca o 20:24 opublikowała post, w którym informuje, że wybiera się na imprezę. Z kolei informacje oszustów pochodzą z tego samego dnia sprzed kilku godzin.

„Demagog” zweryfikował również, że zdjęcie z wypadku pierwotnie ukazało się na portalu „kontakt24.tvn24.pl” w listopadzie 2019 roku. Zderzyły się wówczas dwa samochody, a ofiarami byli 46-letni kierowca oraz 70-letnia pasażerka.

RadioZET.pl/Demagog.pl

Polskie gwiazdy
10 Zobacz galerię
fot. East NEWS