Zamknij

Marianna Dufek pokazała zdjęcia ze ślubu z Kamilem Durczokiem. Minęło 27 lat. "Trudne pamiątki" [FOTO]

Maciej Friedrich
19.04.2022 14:13

Marianna Dufek postanowiła opublikować w sieci ślubne zdjęcia. Była żona Kamila Durczoka podzieliła się fotografiami 27 lat po ślubnej ceremonii, nazywając je otwarcie "trudnymi pamiątkami" po zmarłym dziennikarzu. 

Marianna Dufek
fot. screen: YouTube

Kamil Durczok zmarł 16 listopada 2021 roku. Odszedł jeden z najpopularniejszych i najbardziej doświadczonych polskich dziennikarzy, publicystów i prezenterów. W latach 1993-2006 współpracował z Telewizją Polską, mogliśmy oglądać go między innymi w głównym wydaniu "Wiadomości" i programie "Gość Jedynki". Za wkład w rozwój publicznej stacji został odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi. W 2006 rozpoczął imponującą karierę w TVN, był między innymi redaktorem naczelnym "Faktów" i gospodarzem "Faktów po Faktach", ostatecznie rozstał się ze stacją w roku 2015 w atmosferze skandalu, po tym, jak we "Wprost" ukazał się artykuł dotyczący mobbingu i molestowania seksualnego powiązany z osobą dziennikarza.

Błyskotliwa kariera Durczoka załamała się ostatecznie w 2019 roku, kiedy prowadząc pod wpływem alkoholu, spowodował kolizję na autostradzie. Sąd skazał go na karę roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata, 3 tysiące złotych grzywny i nakazał przekazanie 30 tysięcy złotych na Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym. Dziennikarz przyznał się do uzależnienia od alkoholu i podjął leczenie, ale nigdy nie odbudował swojej zawodowej pozycji.

- Pacjent został przyjęty wczoraj o godzinie 13.45 na Izbę Przyjęć, przekazany na oddział Chorób Wewnętrznych, Autoimmunologicznych i Metabolicznych, a następnie przekazany na Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii. Stan pacjenta określano jako bardzo ciężki. Pacjent zmarł o godzinie 4.23 (16.11 2021) w wyniku zaostrzenia przewlekłej choroby i zatrzymania krążenia. Łączymy się myślami z rodziną w tym trudnym czasie oraz składamy najszczersze wyrazy współczucia - czytaliśmy w komunikacje szpitala po śmierci Durczoka.

Odejście 53-latka było wielką tragedią między innymi dla jego byłej żony Marianny Dufek. 27 lat po ślubie dziennikarka postanowiła podzielić się zdjęciami ze ślubnej ceremonii.

Gwiazdy, które odeszły. Te znane osoby zmarły w 2021 roku [GALERIA]
20 Zobacz galerię
fot. Bartosz KRUPA/East News/ MW/East News

Marianna Dufek pokazała ślubne zdjęcia. 27 lat temu wyszła za mąż za Kamila Durczoka

Kamil Durczok i Marianna Dufek pobrali się w 1995 roku, owocem ich związku jest syn Kamil. Ich małżeństwo nie przetrwało próby czasu, ostatecznie rozwiedli się w roku 2017. Dziennikarka często jednak wspomina byłego męża. Tym razem postanowiła podzielić się z fanami zdjęciami ze ślubu. Jak sama wspomniała, są to dla niej "trudne", ale cenne pamiątki.

- Każdy z nas ma „trudne pamiątki”. Stosunek do nich okazuje się czasowo zmienny. Te z pierwszego rzutu sprzątania wylądowały na śmietniku. Te z drugiego rzutu spotkał pożyteczniejszy los. Część poszła w drugi obieg lub została przetopiona. Tak stało się ze „Srebrnym Jabłkiem” miesięcznika „Pani” (wybacz Redakcjo). Za pozyskane w ten sposób środki zakupione zostało wino białe, które wypite zostało z Przyjaciółmi. To zresztą nie zaskoczenie, bo na „salonach warszawskich” krążyła legenda, że ta nagroda to klątwa. Trzecie sprzątanie przyniosło refleksję, że to dobrze, że nie wszystko zniknęło z domu. Bo to po prostu „ładne zdjęcia są”. Czym dzielę się dokładnie 27 lat po - napisała.

Fani Marianny docenili, że stara się wspominać piękne chwile, jakie przeżyła z byłym mężem.

- „Trudne pamiątki” każdy z nas ma. A zdjęcia piękne.

- Ważne, żeby ze wspomnień, wyciągać to co nas buduje, chwilę radości i szczęścia. Nie pielęgnujmy tych złych, choć to bardzo trudne. Zdjęcia są cudowne, miło zobaczyć tak piękną suknię i bukiet.

- Przecież kiedyś było i pięknie, miłośnie, cudownie, wyjątkowo i wspaniale. Warto szanować takie wspomnienia... gorzej, jeśli ich brak - czytamy.