Obserwuj w Google News

Majątek Michaela Jacksona rozkradziony? Zniknął milion dolarów

2 min. czytania
09.11.2022 15:48
Zareaguj Reakcja

Michael Jackson zostawił po sobie listę hitowych przebojów i całkiem spory majątek. Majątek, który został uszczuplony o milion dolarów. Podejrzewa się, że znany producent filmowy, Jeffre Phillips, wyniósł z posiadlości muzyka bardzo cenne przedmioty.

Majątek Michaela Jacksona rozkradziony? Zniknął milion dolarów
fot. East News

"Króla popu" nie trzeba nikomu przedstawiać. Piosenki takie jak "Billie Jean", "Thriller" i "Smooth Criminal" do dziś figurują na listach przebojów. Michael Jackson tworzył ponadczasowe hity, dawał widowiskowe koncerty i wzbudzał liczne kontrowersje. Zdobył 13 nagród Grammy, sprzedał ponad 400 milionów utworów na całym świecie i zgromadził niemałą fortunę. Szacuje się, że przed śmiercią zarabiał ponad 112 milionów dolarów rocznie.

Skradziono prywatne rzeczy Michaela Jacksona?

Wiadomość o śmierci Jacksona była ciosem dla jego rodziny. W gronie najbliższych "Króla" powstało wtedy zamieszanie, które miał wykorzystać producent filmowy Jeffre Phillips.

Zdaniem współpracowników Jacksona w czasie, gdy bliscy muzyka próbowali uporać się ze stratą, Phillips przywłaszczył sobie część jego dobytku. W 2009 roku producent zatrzymał się w domu Michaela Jacksona w Beverly Hills, skąd miał wynieść iPhone'a należącego do muzyka, a także prawo jazdy gwiazdora, jego odręczne notatki, pojemniki z lekami i ubrania, które Jackson miał na sobie chwilę przed śmiercią. Wartość rzekomo skradzionych rzeczy oszacowano na milion dolarów.

Z medialnych doniesień wynika, że Jeffre Phillips stanie przed sądem.

Redakcja poleca

Piosenkarka ujawniła prawdziwą przyczynę śmierci Michaela Jacksona?

Michael Jackson zmarł po zażyciu mieszanki leków. Zdaniem piosenkarki Tani Basil nie była to jedyna przyczyna zgonu "Króla popu". Autorka przeboju "Mickey" zdradziła, że za fatalny stan zdrowia muzyka odpowiadał katorżniczy plan przygotowań do koncertów.

- Zatrzymał się na sześć lat i nagle nakłoniono go do zorganizowania trasy koncertowej. Próbował śpiewać i tańczyć, i robić próby sceniczne w bardzo krótkim czasie.(...) To go zabiło.To tylko moja opinia - zdradziła piosenkarka w podcaście "Behind The Velvet Rope with David Yontef".

Źródła: RadioZET.pl, TMZ.com, RadarOnline.com