Obserwuj w Google News

Jackson, Mercury, Lennon. Jak wyglądaliby legendarni muzycy, gdyby żyli? Opublikowano zdjęcia

Joanna Chojnacka
1 min. czytania
22.09.2022 16:31
Zareaguj Reakcja

Fotograf z Turcji stworzył wyjątkową kolekcję zdjęć. Dzięki sztucznej inteligencji udało mu się przedstawić, jak dziś wyglądałby Jackson, Lennon czy Mercury.

John Lennon, Freddie Mercury, Michael Jackson
fot. Bridgeman Images/East News/PA/Press Association/East News/Warner Bros/Courtesy Everett Collection

Freddie Mercury, John Lennon, Michael Jackson - to tylko kilka nazwisk wielkich muzyków, których opłakiwali fani na całym świecie. Jak wyglądałyby legendy muzyki, gdyby dożyły naszych czasów?

Jackson, Mercury, Lennon - jak by wyglądali, gdyby żyli?

Na to pytanie postarał się odpowiedzieć Alper Yesiltas, prawnik oraz fotograf mieszkający w Stambule w Turcji. Artysta od 19 lat zajmuje się zatrzymywaniem wspomnień w fotografiach. Jego zdjęcia trafiały na okładki książek, magazynów, lądowały na wystawach, stronach internetowych, a nawet otrzymały nagrody w kilku konkursach.

Redakcja poleca

Fotograf podjął się stworzenia wyjątkowego projektu. Wpadł na pomysł, aby przywrócić postacie, za którymi tęskni cały świat.

Yesiltas stworzył kolekcję zdjęć, na których widzimy zmarłe gwiazdy. Nie przypominają one jednak archiwalnych zdjęć, a pokazują, jak dzisiaj wyglądałyby legendy kina czy muzyki.

"Jak gdyby nigdy nic" - wyjątkowy projekt fotografa Alpera Yesiltasa

Projekt fotografa nazywa się "Jak gdyby nigdy nic". Zdjęcia zostały stworzone z pomocą sztucznej inteligencji, która zoptymalizowała wygląd gwiazd w taki sposób, aby ich wizerunek był jak najbardziej autentyczny.

Na zdjęciach Alpera Yesiltasa widzimy Michaela Jacksona, Amy Winehouse, Johna Lennona, Freddiego Mercury'ego, 2Paca czy Jimiego Hendriksa.

Michael Jackson

Amy Winehouse

John Lennon

Freddie Mercury

Jimi Hendrix

RadioZET.pl/boredpanda.com