Obserwuj w Google News

Królowa Elżbieta II samotnie pożegna księcia Filipa. Winne obostrzenia związane z COVID-19

2 min. czytania
14.04.2021 13:55
Zareaguj Reakcja

Królowa Elżbieta II przeżywa trudne chwile. W piątek 9 kwietnia zmarł jej mąż książę Filip, z którym spędziła długie 73 lata swojego życia. Okazuje się, że podczas uroczystości pogrzebowych brytyjska monarchini nie będzie mogła liczyć na bliskość rodziny.

królowa Elżbieta II
fot. Rex Features/East News

Królowa Elżbieta II jest bardzo ważną osobą dla Brytyjczyków. Nic dziwnego, że po śmierci księcia Filipa wiele osób martwi się o 94-latkę. Miłośnicy brytyjskiej rodziny królewskiej zastanawiają się, czy po odejściu męża królowa dalej będzie miała dość siły, by wypełniać swoje obowiązki. Okazuje się, że na pogrzebie księcia Filipa czeka ją kolejny bolesny cios. Elżbieta II nie będzie mogła liczyć na bliskość rodziny.

W związku z obostrzeniami związanymi z pandemią COVID-19 uroczystości pogrzebowe księcia Filipa nie będą miały charakteru państwowego. Pożegnanie odbędzie się w gronie najbliższej rodziny. Do Londynu przyleciał już wnuk królowej, książę Harry, który na co dzień mieszka w Stanach Zjednoczonych. Niestety, nie będzie mógł wesprzeć babci podczas pogrzebu. Elżbieta II ze względu na restrykcje będzie musiała siedzieć sama podczas ceremonii.

Zobacz także:  Królowa Elżbieta II abdykuje po śmierci księcia Filipa? Ujawniono plany monarchini

Królowa Elżbieta II daleko od rodziny podczas pogrzebu księcia Filipa

Choć królowa Elżbieta II otrzymała już dwie dawki szczepionki przeciwko COVID-19, będzie musiała siedzieć z dala od rodziny. Jest to spowodowane obostrzeniami wprowadzonymi już kilka tygodni temu - w rozmowie z "The Telegraph" przedstawiciele Pałacu Buckingham zapewnili, że podczas pogrzebu przestrzegane będą wszelkie restrykcje bez względu na wysoką rangę zmarłego i jego rodziny. Królowa Elżbieta II usiądzie daleko od innych i będzie musiała nosić maseczkę.

Pogrzeb księcia Filipa odbędzie się w sobotę 17 kwietnia o godz. 15.00 w Windsorze.