Zamknij

Cezary Żak zareagował ws. palenia śmieci. Gwiazdor "Rancza" zwrócił się do wszystkich oburzonych

06.05.2022 17:30

Cezary Żak przeprosił za palenie śmieci na działce. Aktor znany z serialu "Ranczo" zwrócił się do wszystkich oburzonych jego zachowaniem i oficjalnie uznał je za karygodne.

Cezary Żak
fot. Mateusz Jagielski/East News

Cezary Żak zaliczył ostatnio wizerunkową wpadkę. Aktor znany m.in. z seriali "Miodowe lata" i "Ranczo" został przyłapany na paleniu plastikowych odpadów na swojej działce na Mazurach. Na zdjęciach zamieszczonych w "Super Expressie" widać, jak 60-latek wrzuca do paleniska sporej wielkości elementy z tworzyw sztucznych, których nie wolno utylizować we własnym zakresie. 

Wrzucał do ognia styropian, plastiki, folie i wiele innych odpadków, które powinien posegregowane oddać do utylizacji. Dym i smród był nie do wytrzymania. Żak palił śmieci przez około godzinę - czytamy na stronie tabloidu.

W sprawie wykroczenia Żaka interweniował Jacek Ozdoba z Ministerstwa Klimatu i Środowiska. 

Cezary Żak przeprosił za palenie śmieci na działce 

Początkowo Cezary Żak nie chciał komentować sprawy, potem jednak zamieścił wymowny mem ze swoim bohaterem z "Rancza" i posłużył się cytatem z Pisma Świętego.

Który z was jest bez grzechu, niech pierwszy rzuci kamieniem - napisał Żak. 

Ale raczej nie takiej reakcji się spodziewano. W sieci podniosły się głosy, że aktor, zamiast bić się w pierś, próbuje umniejszyć wagę problemu. Najwyraźniej krytyczne komentarze musiały dać artyście do myślenia, bo kilka godzin później dodał przeprosiny. 

A wszystkich tych z Państwa, którzy czują się oburzeni i zniesmaczeni moim karygodnym zachowaniem, bardzo przepraszam - napisał Żak. 

Przypomnijmy, że palenie śmieci na działce jest wykroczeniem, za które grozi kara aresztu lub grzywna do 5 tys. złotych

Mama Ginekolog zrugana przez Agrounię. "Dla nas to sytuacja skandaliczna" [FOTO]

loader
10 polskich gwiazd które miały poważne problemy z prawem
10 Zobacz galerię
fot. Mateusz Jagielski/East News, VIPHOTO/East News, ADAM JANKOWSKI/REPORTER/East News