Zamknij

Cezary Żak odpowie za palenie śmieci na działce? Wiceminister złożył zawiadomienie. "Wstyd, panie Żak!"

05.05.2022 18:45

Cezary Żak został przyłapany na paleniu plastikowych odpadów na swojej działce na Mazurach. Sprawą zainteresował się Jacek Ozdoba z Ministerstwa Klimatu i Środowiska, który w twitterowym wpisie domaga się ukarania aktora. 

Cezary Żak
fot. JACEK DOMINSKI/REPORTER/EAST NEWS

"Super Express" opublikował zdjęcia Cezarego Żaka palącego śmieci przy swoim domu na Mazurach. Wśród odpadów widać m.in. sporej wielkości elementy z tworzyw sztucznych, których utylizacja na działkach i prywatnych posesjach jest zabroniona. 

W komentarzach internauci domagają się ukarania aktora za zatruwanie środowiska. Cezary Żak początkowo odmawiał komentarza, po czym na Facebooku zamieścił wymowne zdjęcie swojego bohatera z "Rancza". 

Który z was jest bez grzechu, niech pierwszy rzuci kamieniem - brzmiał podpis. 

Artysta najwyraźniej próbował obrócić całą sytuację w żart, ale wkrótce może nie być mu do śmiechu, bo na doniesienia tabloidu zareagował Jacek Ozdoba, wiceminister i sekretarz stanu w Ministerstwie Klimatu i Środowiska

Cezary Żak palił śmieci na działce. Gwiazdor "Rancza" może zostać ukarany 

Jak podkreślił w twitterowym wpisie Ozdoba, za spalanie odpadów i zatruwanie środowiska ustawa przewiduje surowe kary. Jego zdaniem Żak powinien ponieść konsekwencje za swój czyn, dlatego urzędnik zdecydował się zawiadomić odpowiednie organy. 

Zgodnie z art. 191 ustawy o odpadach, za takie zachowanie grozi kara grzywny lub areszt. Zgłosiłem sprawę do właściwych organów. Ponadto za zaśmiecanie podwyższamy kary. Wstyd, panie Żak! W ramach pokuty proszę o nagłośnienie nowych kar - zaapelował do aktora wiceminister. 

loader
gwiazdy które brały ślub kilka razy
10 Zobacz galerię
fot. EAST NEWS