Zamknij

Cezary Żak odpowie za palenie śmieci? Jest oświadczenie policji. "Podlega karze aresztu albo grzywny"

09.05.2022 07:57

Cezary Żak przeprosił za palenie śmieci na swojej działce, jednak to nie koniec kłopotów aktora. Sprawą ma zająć się policja, w mediach pojawiło się oficjalne oświadczenie w sprawie gwiazdora znanego między innymi z serialu "Ranczo".

Cezary Żak
fot. screen: YouTube

Cezary Żak to aktor, którego nie trzeba przedstawiać wielbicielom polskich filmów i seriali. Na ekranie debiutował w 1993 roku w dziele "Obcy musi fruwać", rozpoznawalność przyniosła mu rola Józefa Sobolewicza w "Klanie", jednak przełomem w karierze Żaka była kreacja Karola Krawczyka w kultowym serialu komediowym "Miodowe lata". Mogliśmy oglądać go w takich produkcjach jak "Dzień świra" czy "Ciacho". W 2006 roku ponownie pokazał, że świetnie odnajduje się w produkcjach komediowych: widzowie pokochali go za podwójną rolę w serialu "Ranczo". Od 2021 możemy oglądać go w "Kontroli".

Niestety, aktor zaliczył wizerunkową wpadkę po tym, jak "Super Express" opublikował zdjęcia, na których widać, jak 60-latek pali śmieci na swojej działce. Choć Cezary Żak przeprosił za to za pośrednictwem mediów społecznościowych, musiał mierzyć się z falą krytyki. Sprawą miał zająć się Jacek Ozdoba z Ministerstwa Klimatu i Środowiska. 

- Bagatelizowanie łamania prawa przez p. Żaka to pokaz pogardy. Dorobek artystyczny to nie powód do bezkarności. Liczę, że grzywna lub areszt ostudzi arogancję p. Żaka - napisał na Twitterze. 

Jak informuje "Super Express", sprawą aktora ma zająć się policja. Ozdoba 4 maja miał złożyć zawiadomienie o możliwości popełnienia wykroczenia.

Cezary Żak odpowie za palenie śmieci? Policja potwierdza doniesienie w sprawie aktora

Oficer prasowy olsztyńskiej policji w rozmowie z dziennikiem miał potwierdzić, że funkcjonariusze zamierzają zająć się sprawą Cezarego Żaka.

- Do Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie wpłynęło zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia wykroczenia, polegającego na naruszeniu przepisów Ustawy o odpadach, dotyczących termicznego przekształcania odpadów. Okoliczności tego zdarzenia zostaną wyjaśnione przez policjantów jednostki właściwej dla miejsca, w którym miało dojść do popełnienia wykroczenia - czytamy.

"Super Express" miał usłyszeć, że policjanci planują przesłuchanie Żaka.

- Na podstawie ustaleń z czynności wyjaśniających podjęte zostaną dalsze decyzje, dotyczące m.in. wszczęcia postępowania w tej sprawie i wezwania do złożenia wyjaśnień osób wskazanych w zawiadomieniu. Zgodnie z treścią ustawy każdy, kto wbrew przepisom przekształca odpady poza spalarnią odpadów, podlega karze aresztu albo grzywny - podsumował rzecznik.

Może się okazać, że przeprosiny gwiazdora nie wystarczą.