Obserwuj w Google News

Ben Stiller przyleciał do Polski. Gwiazdor spotkał się z uchodźcami z Ukrainy. "Wojna i przemoc" [FOTO]

Maciej Friedrich
2 min. czytania
20.06.2022 16:27

Ben Stiller odwiedził Polskę, by spotkać się z uchodźcami z Ukrainy. Hollywoodzkiemu gwiazdorowi nie jest obojętny los osób, które musiały uciekać przed rosyjską agresją. Aktor podkreślił, że przybył do naszego kraju, by się uczyć. 

Ben Stiller
fot. screen: YouTube / news.com.au

Ben Stiller to jeden z hollywoodzkich gwiazdorów, który zdobył światową sławę dzięki zapadającym w pamięć rolom komediowym, choć niejednokrotnie pokazał, że świetnie odnajduje się także w cięższych gatunkowo produkcjach. Urodzony w Nowym Jorku aktor ma na swoim koncie wiele występów w kinowych hitach, mogliśmy oglądać go między innymi w dramacie wojennym "Imperium słońca" czy kryminale "Prawo krwi", jednak gwiazdorem uczyniły go kreacje w komediach takich jak "Poznaj mojego tatę", "Zoolander", "Jaja w tropikach" czy "Noc z muzeum". Doskonale odnalazł się także jako aktor dubbingowy, jego głosem mówi między innymi Alex z serii animacji "Madagaskar". Jest także reżyserem, producentem filmowym i pisarzem.

Ben, podobnie jak wiele innych hollywoodzkich gwiazd, nie pozostaje obojętny na trwającą wojnę w Ukrainie. Amerykańskie gwiazdy starają się nagłaśniać informacje o rosyjskiej agresji na naszych wschodnich sąsiadów, angażować w akcje charytatywne, a nawet odwiedzać Ukrainę i Polskę, która mocno angażuje się w pomoc uchodźcom. W naszym kraju gościł między innymi Sean Penn, teraz jako ambasador dobrej woli ONZ odwiedził go właśnie Stiller.

ZOBACZ TAKŻE:  Polskie gwiazdy, które pomagają Ukrainie. Znani Polacy wspierają ofiary wojny [GALERIA]

Redakcja poleca

Ben Stiller odwiedził Polskę. Hollywoodzki gwiazdor angażuje się w pomoc uchodźcom z Ukrainy

Ben Stiller na swoim profilu na Instagramie poinformował, że przyleciał do Polski, gdzie spotkał się z uchodźcami z Ukrainy oraz wolontariuszami, którzy nie szczędzą sił, by nieść pomoc potrzebującym. Gwiazdor nie ukrywał, że wizyta w naszym kraju to dla niego lekcja.

- Właśnie przyjechałam do Polski z UNHCR, żeby spotkać rodziny, których życie rozdarła wojna i przemoc w Ukrainie. Miliony zostały zmuszone do opuszczenia swoich domów, z czego ponad 90 procent to kobiety i dzieci. Jestem tutaj, aby się uczyć, dzielić historiami, które ilustrują wpływ wojny na ludzi i wzmacniać solidarność - poinformował.

Aktor zwrócił uwagę na tragedię rodzin, które spotkał podczas wizyty w Medyce.

- Na przejściu granicznym w Medyce spotkałem rodziny, które uciekły przed wojną w Ukrainie, pozostawiając bliskich, nie mając pojęcia, kiedy będą mogli wrócić do domu - opisywał.

Przypomnijmy, że 20 czerwca obchodzony jest Światowy Dzień Uchodźcy. Pamiętajmy, jak bardzo potrzebują pomocy osoby, które często zostawiły dorobek życia, by ratować siebie i bliskich.