Obserwuj w Google News

Będzie Titanic 2? James Cameron przygotowuje nowy film

Redakcja
2 min. czytania
28.07.2017 12:23
Zareaguj Reakcja

James Cameron planuje nowy film o Titanicu. Świat obiegły wieści, że twórca hitowej produkcji z okazji 20-lecia od jej powstania przygotowuje niespodziankę. Co to będzie?

James Cameron Titanic
fot. kadr z filmu

Fani "Titanica" z pewnością chętnie zobaczyliby kontynuację przygód Rose, bohaterki granej przez Kate Winslet. Jak wiadomo, Jack poświęcił życie, by jego ukochana mogła przetrwać na drzwiach, na których dryfowała po zatonięciu Titanica. Jednak wielu miłośników tej produkcji chętnie zobaczyłoby dalsze losy głównej bohaterki. Nic dziwnego, że kiedy gruchnęły wieści o tym, że James Cameron zamierza nakręcić nowy film o Titanicu, niektórzy mieli nadzieję, że będzie to kontynuacja wydarzeń. Niestety, o "Titanicu" 2 nie ma mowy, bo zapowiadany przez Camerona film będzie... dokumentem, nakręconym z National Geographic. Warto jednak wyjaśnić, że dokument nie będzie omawiał wcale katastrofy statku, tylko ukazywał kulisy powstawania filmu. Dla fanów "Titanica" będzie to prawdziwa gratka.

Kiedy premiera "nowego" Titanica?

Nowy film Jamesa Camerona nosił będzie tytuł "Titanic: 20th Anniversary" i będzie dla reżysera okazją do poddania ocenie tego, co udało mu się osiągnąć w "Titanicu". Premiera filmu planowana jest na grudzień 2017. Dokładna data nie jest jeszcze znana.

Zastanawiamy się, czy Cameron powróci do historii Jacka. Czy bohater, grany przez Leo DiCaprio, mógł rzeczywiście żyć? Niemal od czasu premiery filmu pojawiały się głosy, że uśmiercenie Dawsona było bezcelowe, bo przecież Jack i Rose z łatwością zmieściliby się razem na dryfujących drzwiach. Co więcej, znaleźli się chętni, którzy przy pomocy eksperymentów dowiedli, że drzwi miały wystarczającą wyporność, by bez problemów unieść dwoje dorosłych ludzi. Sam Cameron mówił wcześniej, że po prostu nie wyobrażał sobie innego zakończenia.

RadioZET.pl/SA