Obserwuj w Google News

Tak wyglądały ostatnie tygodnie Jerzego Stuhra. Przyjaciel ujawnił szczegóły

2 min. czytania
11.07.2024 07:59

9 lipca media obiegła informacja o śmierci Jerzego Stuhra. Miał 77 lat. Teraz przyjaciel artysty ujawnił, jak wyglądały ostatnie tygodnie życia wybitnego aktora.

Jerzy Stuhr
fot. JACEK DOMINSKI/REPORTER/East News

Jerzy Stuhr zmarł w szpitalu

Jerzy Stuhr od lat zmagał się z problemami zdrowotnymi. Aktor przeszedł dwa zawały serca, a także udar mózgu. Borykał się również z nowotworem krtani, który wykryto u niego w 2011 roku. Chorobę udało się pokonać, jednak po ponad 10 latach znów dała o sobie znać. W maju 2023 roku Jerzy Stuhr trafił na Oddział Intensywnej Opieki Medycznej, gdzie przeszedł operację usunięcia komórek rakowych krtani. Zabieg się udał, a aktor poddał się długiej rehabilitacji. Nie zrezygnował ze sceny teatralnej, jednak w lutym 2024 roku zapowiedział, że przymierza się do zakończenia kariery. Jego ostatnią rolą była ta w spektaklu „Geniusz”, wystawianym w teatrze Polonia. Po jednym z występów Jerzy Stuhr bardzo źle się poczuł.

Aktor zagrał swój ostatni spektakl „Geniusz” 10 czerwca w Operze Krakowskiej. Super Express ustalił, że dzień później trafił do Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. – Jurek zagrał w Krakowie przy dużej widowni przedstawienie z Jackiem Braciakiem. Następnego dnia w domu gorzej się poczuł i żona zawiozła go do szpitala. Zrobiło mu się słabo. Nawarstwiły się wszystkie choroby, takie jak udar, nowotwór. Będzie go bardzo brakować. To był wielki artysta, wszyscy z niego korzystaliśmy, z jego talentu, wiedzy – powiedział w rozmowie z Super Expressem przyjaciel aktora, senator Jerzy Fedorowicz. Jerzy Stuhr był wewnętrznie pogodzony ze śmiercią.

Redakcja poleca

– Nie ukrywam, że jestem w szoku. Widzieliśmy się jeszcze niedawno, 10 czerwca w krakowskiej operze graliśmy nasz spektakl na wyjeździe. Pierwszy raz i, jak się właśnie okazało, ostatni. Kilka dni temu Krystyna Janda wysłała nam zdjęcie pana Jerzego ze szpitala: siedział uśmiechnięty na łóżku, wydawało nam się, że zaraz wrócimy do pracy. Mieliśmy zaplanowanych sporo spektakli w tym i w następnym roku. Nie mogę uwierzyć, że już ich nie zagramy – wspominał w rozmowie z tabloidem Łukasz Garlicki, który grał u boku Jerzego Stuhra w spektaklu „Geniusz”.

Pogrzeb Jerzego Stuhra

Wiadomo już, że Jerzy Stuhr zostanie pochowany w ukochanym Krakowie. Informację podał Zarząd Cmentarzy Komunalnych w tym mieście. Aktor spocznie na Cmentarzu Rakowickim, a uroczystości pogrzebowe zaplanowano na 17 lipca o 14:00. Jerzy Stuhr jeszcze za życia rozważał, na którym cmentarzu może zostać pochowany.

– A czy ja wiem, ile to się jeszcze razy politycznie obróci? Nigdy nie wiadomo, gdzie będziemy leżeć. Czy w Alei Zasłużonych, czy u siebie w rodzinnym grobowcu? Byłem na pogrzebie Wajdy na Salwatorze, a wydawałoby się, że on będzie leżeć w Panteonie na Skałce. Mój grób rodzinny jest trzy groby dalej od Heleny Modrzejewskiej, więc mam zapewnione dobre sąsiedztwo – dywagował Jerzy Stuhr w jednym z wywiadów dla Newsweeka.

Źródło: Radio ZET/Super Express/Newsweek

Nie przegap