Obserwuj w Google News

Nadchodzi 5. część „Shreka”. Kto zastąpi Jerzego Stuhra w roli Osła?

1 min. czytania
10.07.2024 11:10

Zapowiedziano 5. część „Shreka”. Studio Dream Works przekazało, że kontynuacja animacji trafi do kin w 2026 roku. Kto podłoży głos pod Osła? Po odejściu Jerzego Stuhra ta kwestia jest wielką niewiadomą.

Jerzy Stuhr, osioł ze Shreka
fot. DreamWorks/Courtesy Everett Collection/East News/Everett Collection, WOJCIECH STROZYK/REPORTER

Będzie  5. część „Shreka”. Kiedy premiera?

Studio Dream Works zapowiedziało kolejną część przygód zielonego ogra i jego kompanów. 9 lipca na platformie X opublikowano zapowiedź nadchodzącej 5. odsłony „Shreka”. Oświadczono, że kontynuacja kultowej, animowanej sagi trafi na ekrany kin w wakacje 2026 roku. „Nie tak daleko… Shrek 5 trafi do kin 1 lipca 2026 roku z Mikiem Myersem, Eddiem Murphym i Cameron Diaz” – napisano.

Quiz: Osioł, Shrek czy lord Farquaad? Którego bohatera „Shreka” przypominasz?

1/10 Na twoim bagnie... To znaczy... U progu twojego domu pojawiają się obcy ludzie. Co robisz?

Kto zagra Osła w 5. części „Shreka”?

Tego samego dnia, w którym opublikowano informację o premierze 5. odsłony „Shreka”, Maciej Stuhr przekazał tragiczne wieści o śmierci ojca. Jerzy Stuhr był postacią, która miała olbrzymi wkład w rozwój polskiej kultury i popkultury. Był nie tylko cenionym aktorem teatralnym i filmowym, ale także dubbingowym. Jedną z jego najpopularniejszych ról był Osioł ze „Shreka”.

W anglojęzycznej wersji pod włochatego przyjaciela zielonego ogra głos podkładał będzie, podobnie jak w pozostałych odsłonach, Eddie Murphy. Kwestia polskiego dubbingu nie jest jeszcze rozwiązana. Przypuszczalnie w rolę Osła mógłby wcielić się Maciej Stuhr, który doskonale wypadł jako Gargamel – złoczyńca, pod którego głos podkładał także jego ojciec. Możliwe także, że studio zdecyduje się na wykorzystanie sztucznej inteligencji, by odtworzyć barwę głosu Jerzego Stuhra. Jest jednak zbyt wcześnie, by spodziewać się jakichkolwiek definitywnych deklaracji ze strony twórców.

Źródła: Radio ZET

Nie przegap