Obserwuj w Google News

Pogrzeb Jerzego Stuhra. Kiedy i gdzie odbędzie się ostatnie pożegnanie?

2 min. czytania
10.07.2024 17:25

Jerzy Stuhr zmarł 9 lipca 2024 roku w wieku 77 lat. Słynny aktor filmowy i teatralny spocznie na Cmentarzu Rakowickim w Krakowie - podał Zarząd Cmentarzy Komunalnych w tym mieście. Ustalona została już także data i godzina uroczystości.

Jerzy Stuhr
fot. JACEK DOMINSKI/REPORTER

Nie żyje Jerzy Stuhr. Ogłoszono datę i miejsce pogrzebu aktora

Po długiej walce z problemami zdrowotnymi, we wtorek 9 lipca zmarł Jerzy Stuhr. Informację o śmierci tego wybitnego artysty w rozmowie z Onetem potwierdził jego syn, Maciej Stuhr. Teraz ogłoszono natomiast szczegóły dotyczące uroczystości pogrzebowych. Zgodnie z informacją Zarządu Cmentarzy Komunalnych w Krakowie, artysta spocznie na Cmentarzu Rakowickim. Pogrzeb odbędzie się w środę 17 lipca, o godz. 14.

Redakcja poleca

Aktor, który w pamięci widzów na zawsze pozostanie jako Filip Mosz z „Amatora”, Lutek Danielak z „Wodzireja”, czy komisarz Ryba z „Kilera”, wiele lat walczył o zdrowie. W 2011 roku zdiagnozowano u niego nowotwór krtani, a w 2020 przeszedł udar mózgu. Artysta przez lata zmagał się także z problemami z sercem. Jeszcze w latach 80. przeszedł zawał. Doświadczenie to skłoniło go do napisania książki pt. „Sercowa choroba, czyli moje życie w sztuce”, w której opisywał swoje życie po chorobie.

Bliscy żegnają Jerzego Stuhra

Śmierć Jerzego Stuhra pogrążyła w żałobie jego bliskich i przyjaciół oraz miliony fanów. Tuż po ogłoszeniu smutnej informacji w mediach zaczęły pojawiać się publikacje, upamiętniające zmarłego aktora. Artystę pożegnały jego dzieci. Córka aktora, Marianna, na znak żałoby zamieściła na Instagramie czarną planszę. We wtorek wieczorem na wpis zdecydował się także Maciej Stuhr, który zdjęcie przedstawiające trzy pokolenia Stuhrów opatrzył tylko jednym, wymownym słowem – „Wdzięczność”.

Źródło: Radio ZET/PAP

Nie przegap