Obserwuj w Google News

TVP zorganizuje „małą Eurowizję”. Widzowie zobaczą zaskakujący koncert

2 min. czytania
14.08.2023 16:41
Zareaguj Reakcja

Telewizja Polska zorganizuje własną Eurowizję? TVP wpadło na zaskakujący pomysł i pokaże nietypowy koncert. Widzowie będą głosować na zagranicznych artystów, którzy wystąpią na scenie w Sandomierzu.

tvp-zorganizuje-małą-eurowizję-widzowie-zobaczą-zaskakujący-koncert
fot. Graham Finney/Cover Images/Cover Images/East News, VIPHOTO/East News

TVP nie zwalnia tempa i walczy o widza z komercyjnymi stacjami. Mateusz Matyszkowicz niedawno zapowiedział powstanie nowego rozrywkowego show. - Będzie to program z bardzo dużym rozmachem, niemający odpowiednika na rynku - mówił zadowolony w rozmowie z portalem wirtualnemedia.pl. Teraz wyszło na jaw, że Telewizja Polska pokaże „małą Eurowizję”. Czyżby publiczny nadawca nie wierzył w sukcesy polskich artystów i postanowił wyprodukować własną wersję muzycznego konkursu?

„Mała Eurowizja” w TVP. Zagraniczni artyści zaśpiewają w Sandomierzu

Wirtualne Media podały, że już 27 sierpnia Telewizja Polska pokaże zaskakujący koncert. W „małej Eurowizji” wezmą udział artyści z kilku krajów Europy Środkowo-Wschodniej. Gwiazdy zaśpiewają swoje letnie przeboje i powalczą o sympatię widzów, którzy będą mogli wesprzeć ich w głosowaniu sms-owym.

Wydarzenie zostanie zorganizowane w Sandomierzu. To właśnie tam zjadą się muzycy z krajów nadbałtyckich takich jak Litwa, Łotwa i Estonia oraz państw grupy wyszehradzkiej, czyli Czech, Słowacji i Węgier. TVP zapewne liczy, że podsyci apetyt widzów i koncertem zachęci jeszcze większe grono do oglądania Eurowizji i Eurowizji Junior. Plotkuje się, że publiczny nadawca ma już kandydata na Konkurs Piosenki Eurowizji 2024.

Redakcja poleca

Decyzja o organizacji „małej Eurowizji” miała zapaść po ciepłym przyjęciu koncertu „Łączy nas Bałtyk” w Rydze. 4 sierpnia na Łotwie zaśpiewali między innymi Halina Mlynkova, Tulia, Dominik Dudek, Edyta Górniak, Krzysztof Cugowski, Maryla Rodowicz oraz Tautumeitas z Łotwy i Alika z Estonii. Wcześniej na antenie TVP pokazano też koncert zorganizowany na placu Ratuszowym w Wilnie. Wtedy wystąpili tacy artyści jak Doda, Czerwone Gitary, De Mono, Pectus czy Golec uOrkiestra.

Nie przegap
Joanna Kurska
10 Zobacz galerię
fot. EXCLUSIVE/RADIOZET.PL