Obserwuj w Google News

TVP szykuje serial dla nastolatków. Chcą zrobić nową „Rodzinkę.pl”

2 min. czytania
23.06.2023 16:32
Zareaguj Reakcja

Mateusz Matyszkowicz zapowiedział powstanie nowego serialu. Prezes Telewizji Polskiej chce przyciągnąć przed ekrany nastolatków. Produkcja TVP ma przypominać uwielbianą przez widzów „Rodzinkę.pl”.

tvp-szykuje-serial-dla-nastolatków-chcą-zrobić-nową-rodzinkę-pl
fot. Karol Porwich/East News

Stacje telewizyjne dwoją się i troją, by ich programy cieszyły się wysoką oglądalnością. Coraz trudniej jest im jednak konkurować z platformami streamingowymi. Telewizyjna publiczność się starzeje. Triumfy święci „ Sanatorium miłości”, które wkrótce doczeka się konkurencji na Polsacie. Prawdziwym wyzwaniem jest jednak zachęcenie do oglądania telewizji młodych widzów. Pomysł, jak tego dokonać, ma Mateusz Matyszkowicz. Prezes TVP zapowiedział powstanie nowej produkcji kierowanej do nastolatków.

Mateusz Matyszkowicz zapowiada serial dla nastolatków. Powtórzy sukces „Rodzinki.pl”?

Oferta programowa Telewizji Polskiej stale się powiększa. Jakiś czas temu ruszył specjalny kanał kierowany do nastolatków - TVP Alfa. To właśnie tam ma być emitowany nowy serial. „Tylko nie piątek” będzie miał premierę już jesienią.

- Telewizje, telewizja publiczna w Polsce przestały w pewnym monecie tworzyć ofertę dla nastolatków. Pogodziliśmy się z faktem, że nastolatków już u nas nie ma. Im bardziej godziliśmy się z tym faktem, tym mniej ich było. W którymś momencie trzeba było to przeciąć - tłumaczył decyzję Mateusz Matyszkowicz. - Próbujemy naszych nowych narzędzi online oraz mamy antenę, która może agregować ofertę dla nastolatków. (…) Wypuszczamy sitcom rodzinny - dodał.

Redakcja poleca

Portal wirtualnemedia.pl podaje, że nowy serial komediowy postara się powtórzyć sukces „ Rodzinki.pl”. Zdaniem prezesa TVP była to ostatnia uniwersalna produkcja, która zbierała widownię w każdym wieku „od wnuczka do babci”.

26-odcinkowy sitcom nie będzie kontynuacją „Rodzinki.pl”. Powalczy jednak o podobnego widza. TVP Alfa ponoć pokaże dwa odcinki tygodniowo. - To będzie pierwsza próba od lat stworzenia w TVP serialu dla nastolatków - reklamował produkcję Matyszkowicz.

Redakcja poleca
Gwiazdy zwolnione z TVP
8 Zobacz galerię
fot. Mateusz Grochocki/East News, VIPHOTO/East News, VIPHOTO/East News