Obserwuj w Google News

Kolejny skandal wokół Eurowizji 2023: "Żenada to mało powiedziane"

3 min. czytania
08.03.2023 11:43
Zareaguj Reakcja

Kolejna afera wokół Eurowizji 2023. Tym razem chodzi o kwestie organizacyjne firmy zajmującej się sprzedażą biletów na imprezę. Pojawiło się wiele głosów niezadowolenia ze strony klientów.

Blanka
fot. Piotr Molecki/East News

Fani chcący wybrać się na Eurowizję 2023 są wściekli. Bilety zostały wyprzedane w kilka minut po starcie sprzedaży. Wina leży po stronie znanej firmy zajmującej się sprzedażą biletów.

Eurowizja 2023: bilety wyprzedane

Skandale wokół konkursu Eurowizja to już mała tradycja. W tym roku oprócz lokalnej afery dotyczącej rzekomego sfałszowania wyników na polskich preselekcjach, pojawiła się też sprawa wychodząca poza granice naszego kraju.

Redakcja poleca

7 marca 2023 roku ruszyła sprzedaż biletów na imprezę. Witryna portalu Ticketmaster UK uległa jednak awarii, kiedy fani przystąpili do próby kupienia miejscówek. Bilety dość szybko się wyprzedały i przez usterkę serwisu wiele osób nie miało nawet szansy na próbę dokonania zakupu.

Bilety obejmowały wejście na dziewięć koncertów, w tym przedpremierowe półfinały oraz wielki finał, który obejrzą miliony widzów w całej Europie. Dla fanów muzyki rozrywkowej to wyjątkowe święto i okazja uczestniczenia w nim na żywo. Niestety nie zostało im dane kupić wejściówki na Eurowizję 2023. Ceny wahały się od 30 do 380 funtów (od 160 do około 2 tysięcy złotych). Koszt zależał od wybranego miejsca i od rodzaju występu (półfinały/finał).
Nie minęła jednak godzina, a biletów już nie można było kupić. Po 36 minutach od startu sprzedaży, wszystkie się wyprzedały, a fani z całej Europy zostali z pustymi rękami. Rozjuszeni klienci Ticketmaster nie kryli swoich emocji w mediach społecznościowych. Na Twitterze można przeczytać wiele skarg na serwis.

Dzięki za nic, Ticketmaster. Półtorej godziny czekania, a kiedy w końcu przyszła moja kolej, błąd. Co za wstyd.

Mąż dostał się na początek kolejki, a następnie został wyrzucony i umieszczony z powrotem w poczekalni. Co to ma być? A teraz jeszcze awaria. Jak można tak robić?!

Żadnych tweetów informujących ludzi o awariach i bardzo niejasnych zasadach kolejek. Przerażająca obsługa klienta.

Dosłownie dotarłam na początek kolejki, pojawił się komunikat: "zabezpieczamy twoje bilety", a potem: "nie możemy znaleźć tego, czego szukasz". Brak aktualizacji, brak przeprosin za awarię strony. Absolutna żenada.

Byłam w kolejce 44 minuty (na razie) - ponad 2 tysiące osób przede mną. Wątpię, czy coś zostanie, zanim dotrę do zakupu. Widzieliśmy już koników online sprzedających bilety za 11 tysięcy funtów! (około 60 tysięcy złotych - przyp. red.). Żenada to mało powiedziane.

2 godziny po starcie sprzedaży serwis poinformował fanów o wyprzedaniu biletów.

Bilety na Eurowizję 2023 zostały już wyprzedane. Fani, którzy nadal chcą kupić bilety, powinni szukać odsprzedaży biletów między fanami Ticketmaster.

Osoby chcące zobaczyć Eurowizję na żywo mogą więc liczyć jedynie na to, że ktoś, kto nabył wejściówkę, rozmyśli się i postanowi odsprzedać ją za pośrednictwem Ticketmaster.

Redakcja poleca

Eurowizja 2023: kiedy odbędzie się konkurs?

67. edycja Eurowizji odbędzie się w dniach 9, 11 i 13 maja 2023 roku. Miejscem, w którym wystąpią wykonawcy z 37 krajów, w tym również z Polski, będzie M&S Bank Arena w Liverpoolu. Polskę reprezentować będzie Blanka Stajkow.

RadioZET.pl/Twitter/TicketmasterUK