Obserwuj w Google News

Eurowizja 2023. Jann na specjalnym koncercie w Szwecji. Blanka bez zaproszenia?

3 min. czytania
07.03.2023 18:30
Zareaguj Reakcja

Jann został zaproszony na koncert Melfest WKND 2023. Artysta wystąpi u boku wielu tegorocznych reprezentantów na Eurowizję. Blanka nie otrzymała zaproszenia?

eurowizja-2023-jann-na-specjalnym-koncercie-w-szwecji-blanka-bez-zaproszenia
fot. MATEUSZ GROCHOCKI/Dzien Dobry TVN/East News, Piotr Molecki/East News

Wybór reprezentanta Polski na Eurowizję 2023 wywołał ogromne kontrowersje. Widzowie do tej pory nie mogą się pogodzić, że na międzynarodowy konkurs pojedzie Blanka. Większość z nich uważa, że wygrana wykonawczyni hitu „Solo” była „ustawką”. Telewizja Polska wciąż nie odpowiedziała na apel, w którym eurowizyjni dziennikarze proszą o ujawnienie realnych wyników głosowania widzów i punktacji jurorów. „Eksperci” są posądzani o faworyzowanie Blanki i celowe zaniżanie ocen występu Janna. Piosenkarka zdążyła już wydać oświadczenie, w którym przekazała, że zwycięstwo oznaczało dla niej „więcej smutku niż radości”.

Zobacz także: Eurowizja 2023. Internauci ostro odpowiadają na oświadczenie Blanki

Na tym jednak nie koniec bowiem Blanka musi mierzyć się z całą listą problemów. Fani Eurowizji dopatrują się w „Solo” plagiatu. Śledzą też w sieci każdy jej ruch i zarzucają, że udaje większą gwiazdę, niż jest w rzeczywistości, kupując followersów na Instagramie. Ostatnio dopatrzyli się też, że poparła wypowiedzi obrażające Janna. Zła passa trwa w najlepsze, a Blanka może mieć sporo kłopotów z promocją „Solo” wśród eurowizyjnych fanów.

Redakcja poleca

Jann wystąpi na eurowizyjnym koncercie w Szwecji. Fani nie chcą Blanki

Po udostępnieniu na kanale Eurowizji na You Tube występu Blanki z koncertu „Tu bije serce Europy! Wybieramy hit na Eurowizję” w sekcji komentarzy rozpętała się prawdziwa burza. W związku z niezadowoleniem masy osób chwilowo zablokowano możliwość dodawania komentarzy. Obecnie są one widoczne, lecz nałożone miało zostać ograniczenie, które uniemożliwia zobaczenie najnowszych wypowiedzi.

Podobna sytuacja miała miejsce, gdy Blanka została zaproszona na AFAS Live w Holandii, czyli eurowizyjny koncert, podczas którego artyści mają szansę promować swoje propozycje. Niestety internauci szybko dali znać, że piosenkarka „to nie reprezentantka Polski, a faworytka TVP”. Wiele z nich nawoływało także do upublicznienia realnych wyników polskich preselekcji. Niedługo po publikacji wpisu możliwość komentowania została ograniczona.

Kilka godzin później fani Janna mieli powody do radości. Artysta został ogłoszony gościem specjalnym Melfest WKND 2023 - trzydniowej imprezy dla fanów Eurowizji poprzedzającej finał szwedzkich preselekcji. Jann wystąpi w sobotę 11 marca podczas głównego koncertu. Co ciekawe towarzyszyć będzie mu wielu reprezentantów europejskich krajów biorących udział w Eurowizji 2023. Internauci w komentarzach uznali go za „prawdziwego zwycięzcę” polskich preselekcji.

Aktualizacja:

Blanka przez jakiś czas nie widniała na liście artystów występujących na imprezie, co zrodziło spekulacje o braku zaproszenia dla reprezentantki Polski i wystosowaniu go jedynie do Janna. Wydaje się jednak, że szwedzka scena jest wystarczająco duża, by pomieścić dwie polskie gwiazdy. Kilka godzin po tym, jak organizatorzy koncertu ogłosili występ Janna, na ich Instagramie pojawił się post, w którym poinformowali, że Blanka także pojawi się na wydarzeniu. Piosenkarka będzie jednak gościnią piątkowego pre-party i zaśpiewa 10 marca.

Informacja o występie Blanki nie zachwyciła obserwatorów szwedzkiej sceny muzycznej, którzy ponownie wyrazili swoją dezaprobatę dla zwycięstwa piosenkarki w komentarzach.

Oglądaj

jann-melfestwknd23
fot. Instagram (@misjaeurowizja)