Obserwuj w Google News

Eurowizja 2023. Kolejny skandal z udziałem Blanki? Wpis obraża Janna i Ochmana

2 min. czytania
07.03.2023 08:10

Blanka Stajkow będzie reprezentowała Polskę na 67. Konkursie Piosenki Eurowizji. Podczas oficjalnych eliminacji wygrała między innymi z Jannem, który był faworytem internautów. Od czasu ogłoszenia wyników fani młodego artysty głośno krytykują wybór jury. W sieci aż roi się od krytycznych komentarzy pod adresem Blanki. Teraz internauci znaleźli nowy powód do podniesienia larum. Wygląda na to, że przyłapali wykonawczynię utworu "Solo" na wpadce.

Eurowizja 2023. Blanka zaliczyła wpadkę. Wpis obraża Janna i Krystiana Ochmana
fot. Piotr Molecki/East News

W internecie nic nie ginie, a kiedy żyje się na świeczniku, nie można o tym zapominać. Medialny szum wokół Blanki nie ustaje. Młoda piosenkarka musi dołożyć wszelkich starań, żeby zaskarbić sobie przychylność tej części widzów Eurowizji 2023, która zawzięcie podważa werdykt jury. Wygląda jednak na to, że Blanka przez moment się zapomniała i polubiła na Twitterze wpis, w którym internauta zaatakował Janna. To raczej nie przekona do niej fanów wykonawcy "Gladiatora".

Zobacz także: Jann o występie na Eurowizji: "Zastanawiałem się, czy to konkurs dla mnie"

Eurowizja 2023. Blanka reprezentantką Polski

Podczas tegorocznych eliminacji do Eurowizji nie zabrakło kontrowersji. Wykonując utwór "Solo", Blanka zdobyła uznanie jury i pokonała konkurencję, w tym Janna, który był faworytem internautów. Po ogłoszeniu wyników niezadowoleni widzowie zaczęli zwracać uwagę na fakty, które miały świadczyć o nieuczciwości organizatorów. Mówili o tym, że zasady głosowania na artystów zostały zmienione w ostatniej chwili i donosili, że artykuł, informujący o zwycięstwie Blanki, pojawił się w internecie kilka godzin przed rozpoczęciem transmisji eliminacji. Zdaniem dociekliwych internautów o rzekomej ustawce miało świadczyć też to, że Blanka jest bliska Allanowi Krupie, którego mama, Edyta Górniak, przewodziła grupie jurorów. Wskazywano też na powiązania młodej piosenkarki z Agustinem Egurrolą, który miał pomóc jej w stworzeniu scenicznej choreografii.

Stwierdzenie, że internauci są niezadowoleni z wyboru Blanki na reprezentantkę Polski, byłoby sporym niedopowiedzeniem. W sieci powstała nawet petycja, której twórcy domagają się powtórzenia głosowania. Nie da się więc ukryć, że Blanka ma pod górkę. I choć zapewniała, że jej zdaniem muzyka ma łączyć ludzi, a nie ich dzielić, niedawno użytkownicy Twittera odkryli coś, co może świadczyć o prawdziwym stosunku Blanki do konkurencji.

Redakcja poleca

Eurowizja 2023. Blanka przyłapana na wpadce

Do tej pory Blanka starała się złagodzić negatywne nastawienie fanów Eurowizji. Zapewniała, że wynik głosowania jury był dla niej kompletnym zaskoczeniem i sama jest fanką swojego największego konkurenta, Janna. Jednak czujni internauci przyłapali ją na wpadce. Blanka polubiła na Twitterze komentarz, w którym jeden z jej fanów nie przebierając w słowach, uderzył w wykonawcę "Gladiatora".

Pani Blanko takie osoby jak Jann z marginesu społecznego wogle nie powinni startować [pisownia oryginalna — red.] - możemy przeczytać w polubionym przez Blankę poście.

W swoim wpisie internauta uderzył także w Krystiana Ochmana, który reprezentował Polskę na Eurowizji w zeszłym roku.

Zobacz także: Blanka polubiła komentarz obrażający Janna. Teraz się tłumaczy

Czy Blanka zgadza się z obelżywym komentarzem? Trudno to stwierdzić. Być może piosenkarka zwróciła uwagę wyłącznie na pierwszą część wpisu, w którym internauta zachwalał wybór jury.

Źródła: RadioZET.pl/Twitter