Obserwuj w Google News

Shakira przyznała się do depresji: "Nie mogłam nawet wstać z łózka"

Piotr Krajewski
2 min. czytania
13.11.2019 10:53
Zareaguj Reakcja

Shakira wyznała, że zmagała się z depresją, którą wywołały problemy zdrowotne. W 2017 roku zdiagnozowano u niej poważną chorobę strun głosowych. W najnowszym wywiadzie dla The Guardian Shakira zdradziła, jak udało jej się wyleczyć.

Shakira przyznała się do depresji po diagnozie choroby strun głosowych
fot. Instagram (Shakira)

Shakira przyznała się do depresji

Shakira udzieliła wywiadu dla brytyjskiego The Guardian. W trakcie rozmowy po raz pierwszy postanowiła opowiedzieć o zmaganiach z depresją, która pojawiła się u artystki po diagnozie choroby strun głosowych w 2017 roku. Doszło w nich do krwawienia.

W przypadku Kolumbijki problemy ze strunami głosowymi były na tyle poważne, że artystka nie mogła nawet mówić. Lekarze natychmiast zabronili jej śpiewać, koncertować i zalecili odpoczynek. Obawa przed utratą charakterystycznego głosu była tak duża, że Shakira nie mogła się z tym pogodzić i zaczęła podupadać na zdrowiu psychicznym.

>>  Shakira kiedyś. Tak wyglądała w latach 90., zanim stała się sławna [ZDJĘCIA]

Głos to moja tożsamość. Czasami były momenty, że nie mogłam nawet wstać z łózka. Byłam w depresji — powiedziała The Guardian i dodała, że choroba mocno wpłynęła na jej relacje z rodziną: „Nie byłam pozytywnie nastawiona. Byłam straszną pesymistką i zgorzkniałą osobą w towarzystwie. Mój mąż widział najgorszą wersję mnie”.

Z powodu choroby strun głosowych Shakira musiała przełożyć trasę koncertową, co także miało ogromny wpływ na jej złe samopoczucie. Wyznała, że lekarze radzili jej, aby poddała się operacji. Gwiazda nie chciała jednak iść do szpitala i postanowiła szukać innych, bardziej alternatywnych metod leczenia. Stosowała hipnozę, medytację, a nawet udała się po wodę święconą do słynnego miasta Lourdes we Francji.

Potrzebowałam albo operacji, albo boskiej interwencji — powiedziała.

Okazuje się, że alternatywne metody leczenia poskutkowały, a Shakira zaczęła odzyskiwać głos w naturalny sposób bez ingerencji chirurgicznej. Wokalistce udało się wyzdrowieć i wrócić do koncertowania w czerwcu 2018 roku.

Shakira wystąpi na Super Bowl 2020 z Jennifer Lopez

Shakira i Jennifer Lopez będą gwiazdami Super Bowl 2020. Informacja o występie została już oficjalnie ogłoszona, a piosenkarki rozpoczęły przygotowania do wielkiego występu. To będzie pierwszy raz, kiedy słynne latynoskie wokalistki pojawią się razem na scenie.

Super Bowl 2020 odbędzie się 2 lutego 2020 roku. Finałowy mecz o mistrzostwo w futbolu amerykańskim zostanie rozegrany na stadionie Hard Rock Stadium w Miami Gardens.

 

RadioZET.pl/people.com/PK