Obserwuj w Google News

Pectus & Kayah — "Przejazdem". Wtorkowa premiera w Radiu ZET

Piotr Krajewski
2 min. czytania
24.03.2020 10:15
Zareaguj Reakcja

Już we wtorek po godz. 18:00 słuchacze Radia ZET będą mieli okazję usłyszeć utwór „Przejazdem”, który nagrali razem grupa Pectus i Kayah. Piosenka promuje najnowszą płytę zespołu zatytułowaną „Kobiety / Wojciech Młynarski”. W internecie można zobaczyć już oficjalny teledysk.

Pectus Kayah Przejazdem wtorkowa premiera w Radiu ZET
fot. mat. prasowe

„Przejazdem” Pectus i Kayah to jeden z singli promujących album „Kobiety / Wojciech Młynarski”, który ukazał się pod koniec 2019 roku. Tomasz Szczepanik napisał muzykę do tekstów Wojciecha Młynarskiego i zaprosił do współpracy słynne polskie wokalistki, m.in. Kayah, Alicję Majewską, Małgorzatę Ostrowską, Kasię Cerekwicką czy Natalię Szroeder.

26 marca, Wojciech Młynarski obchodziłby swoje 79. urodziny. W ramach uczczenia pamięci o tym wybitnym polskim poecie Pectus i Kayah prezentują teledysk, który nagrany był jeszcze w zeszłym roku. Zdjęcia do klipu powstały na Teneryfie. 

Dla mnie osobiście, śpiewanie z Kayah, to zawsze wielka i nieustająca przyjemność. Cieszę się ogromnie, że i tym razem postanowiła przyjąć nasze zaproszenie. Wyśpiewane przez nią słowa Wojciecha Młynarskiego są pełne ciepła i wrażliwości. W naszym teledysku opowiadamy historię młodych ludzi, szukających miłości. Każdy z nich ma swoją pasję. On kocha fale i surfing, ona podróżuje po świecie, zdobywa inspiracje, komponuje… Ich drogi się przecinają… Nasi bohaterowie to autentyczne postaci. Prawdziwi pasjonaci, zakochani w swoich pasjach. Sprawdźcie koniecznie klip, by przekonać się jak poradzili sobie z aktorskim zadaniem — mówi Tomasz Szczepanik z zespołu Pectus.

W teledysku, który stworzyli Bracia Węgrzyn, wystąpili Kuba Kuzia (Mistrz Polski w Surfingu) i Matylda Makowska — młoda wokalistka i kompozytorka, której wiele pięknych wykonań można znaleźć na YouTubie.

Praca z chłopakami z zespołu Pectus to zawsze czysta przyjemność, choć Tomek doskonale wie, jak ma wyglądać ostateczny efekt i potrafi być bardzo wymagający. Bardzo się cieszę, że chłopcy wybrali dla mnie tekst „Przejazdem” Wojciecha Młynarskiego. Gdy w mojej audycji „Tu i teraz" w Meloradiu spotkałam się z Pauliną Młynarską wspomniała mi, że to ona była inspiracją dla Taty do napisania tego tekstu i dokładnie wiedziała, w którym momencie życia powstał — mówi Kayah.

Grupa Pectus i Kayah gościli niedawno w naszym studiu, gdzie zagrali mini koncert w ramach słynnego już cyklu „ZET Akustycznie”. Wykonali m.in. wspomniany już utwór „Przejazdem”. Zobaczcie wideo!

RadioZET.pl/mat.prasowe/PK