Obserwuj w Google News

Bono nagrał utwór dla Włochów walczących z koronawirusem: "Lekarze, pielęgniarki, to dla Was"

Piotr Krajewski
1 min. czytania
19.03.2020 12:21
Zareaguj Reakcja

Bono postanowił wesprzeć Włochów, których epidemia koronawirusa dotknęła najbardziej. Lider zespołu U2 nagrał balladę z myślą o wszystkich mieszkańcach poddanych kwarantannie, lekarzach i pielęgniarkach. Artysta zatytułował piosenkę „Let Your Love Be Known” i opublikował ją w mediach społecznościowych.

Bono U2 nagrał utwór dla Włochów walczących z koronawirusem lekarze pielęgniarki to dla was
fot. Instagram

Bono z U2 nagrał piosenkę dla Włochów walczących z koronawirusem

Bono zaśpiewał dla wszystkich Włochów walczących z koronawirusem. Obecnie to właśnie ten kraj jest najbardziej dotknięty epidemią wirusa COVID-19.

Lider U2 postanowił wykorzystać czas spędzony w domu na stworzenie nowego utworu, który napisał specjalnie dla ofiar rozprzestrzeniającej się epidemii koronawirusa. W ten sposób Bono okazał swoje wsparcie Włochom.

Dla Włochów, którzy zainspirowali mnie do stworzenia piosenki, dla Irlandczyków (...) dla lekarzy, pielęgniarek i opiekunów na pierwszej linii frontu, to dla was śpiewamy — napisał Bono i opublikował nagranie z piosenką „Let Your Love Be Known”.

Mimo ogromnych problemów i rosnącej liczby ofiar Włosi starają się nie popadać w przygnębienie. Od wielu dni mieszkańcy Włoch wspólnie koncertują i śpiewają na balkonach. Na podobny pomysł wpadł polski muzyk Michał Sołtan, który zagrał koncert dla sąsiadów.

WIDEO: Muzyk Michał Sołtan zagrał koncert na balkonie. Jego występ dla sąsiadów podbija sieć

RadioZET.pl/PK