Obserwuj w Google News

"The Multiverse Awaits – Coca-Cola and Marvel": Top 10 najlepszych atrakcji Disneylandu w Paryżu

4 min. czytania
09.03.2023 13:27
Zareaguj Reakcja

Akcja "The Multiverse Awaits – Coca-Cola and Marvel" umożliwia wygranie wycieczki do Disneyland Paris. Co warto zwiedzić słynnym parku rozrywki?

Disneyland Paris
fot. fot: Sergiusz Kurczuk

Disneyland Paris to park rozrywki inspirowany produkcjami Disneya, znajdujący się, niedaleko Paryża. Został otwarty w 1992 roku i jest największym parkiem rozrywki w Europie. Disneyland Paris składa się z dwóch parków tematycznych: Disneyland Park i Walt Disney Studios Park. W pierwszym znajdują się między innymi zamek Kopciuszka i domek Śpiącej Królewny oraz wiele innych atrakcji związanych z postaciami Disneya. Drugi składa się z kilku stref tematycznych, w tym Toon Studio, Marvel Avengers Campus czy Toy Story Playland. Które z atrakcji są naszym zdaniem najciekawsze?

Disneyland w Paryżu: Top 10 najlepszych atrakcji

Marzenie setek dzieci (i dorosłych) z Europy w ciągu ostatnich 30 lat - Disneyland Paris. Dzięki akcji "The Multiverse Awaits – Coca-Cola and Marvel" byliśmy w tym słynnym parku rozrywki i przetestowaliśmy dostępne tam atrakcje. Które koniecznie trzeba zobaczyć?

10. Disneyland Railroad

Oglądaj

Ta kolejka może nie nabiera ogromnych prędkości, ale kto nie chciałby się przejechać oldschoolową ciuchcią rodem z westernów? Dzięki przejażdżce możecie poczuć się, jakbyście trafili na Dziki Zachód, w czym pomaga diorama Wielkiego Kanionu. Disneyland Railroad pozwala również na dokonanie rekonesansu całego Disneyland Park - ponieważ objeżdża cały park dookoła.

9. Pirates of the Caribbean

Oglądaj

To tej kolejce zawdzięczamy filmową serię "Piraci z Karaibów", opowiadającą o przygodach kapitana Jacka Sprarrowa. Pirates of the Caribbean sprawi, że trafisz prosto do XVII wieku - epoki piratów grasujących na morzach i oceanach świata. Razem ze swoją załogą wypłyniesz na rejs, dzięki któremu poczujesz się jak prawdziwy wilk morski. Mechatroniczne efekty specjalne pozwolą natomiast stanąć twarzą w twarz z kapitanem Barbossą i samym Jackiem Sparrowem.

8. Mad Hatter's Tea Cups

Oglądaj

Absolutny klasyk, którego nie mogło zabraknąć na liście. Jedna z najbardziej charakterystycznych atrakcji znajdująca się na zamku Śpiącej Królewny, była marzeniem tysięcy dzieciaków wychowujących się w latach 90., ale i dzisiaj potrafi zainteresować najmłodszych zwiedzających Disneyland. Skorzystaj z zaproszenia Szalonego Kapelusznika z "Alicji w Krainie Czarów" i wskocz do filiżanki, by przyprawić się o zawrót głowy. Każda z filiżanek posiada specjalne koło sterujące, pozwalające określić, jak szybko ma się kręcić nietypowy pojazd.

7. Crush's Coaster: Nemo Attraction

Oglądaj

Są tu jacyś fani "Gdzie jest Nemo?"? Crush's Coaster to nic innego jak odtworzenie słynnej sceny, w której główny bohater postanawia przebyć dużą część swojej podróży z żółwiami morskimi. Tym razem mamy do czynienia z kolejką dla osób lubiących prędkość, ostrą jazdę bez trzymanki i odrobinę strachu.

6. Big Thunder Mountain: Le Train de la Mine

Oglądaj

Kto w dzieciństwie nie chciał być kowbojem, niech pierwszy rzuci lasso! Oto rollercoaster z prawdziwego zdarzenia i do tego w klimacie westernu. Wskakuj do wagonika kopalni i przygotuj się na niesamowite doznania, dużo trzęsienia i niezwykłe widoki na cały park.

5. Spider-Man W.E.B. Adventure

Oglądaj

Część Marvel Avengers Campus, w której wraz ze Spider-Manem musisz wybrać się na misję, by nie dopuścić do eksplozji miasteczka inspirowanego superbohaterami. Poza samą przeażdżką, ważnym elementem Spider-Man W.E.B. Adventure jest nowoczesna technologia. Dzięki okularom 3D nie tylko zanurzysz się w przygodę, ale również realnie wpłyniesz na jej przebieg, walcząc z zagrożeniem przy pomocy gestów wystrzeliwania sieci.

4. Ratatouille: L'Aventure Totalement Toquée de Rémy

Oglądaj

Kolejna kolejka inspirowana niezapomnianą animacją studia Pixar. Wyrusz do kanału, by wsiąść do pojazdu w kształcie szczura, a następnie pomóż Rémy'emu w przygotowaniu kolacji. Atrakcja również korzysta z technologii 3D, dzięki czemu można poczuć się naprawdę małym. Na końcu istnieje szansa na skosztowanie smakołyków uzdolnionego szczurka w restauracji inspirowanej filmem "Ratatouille".

3. The Twilight Zone Tower of Terror

Oglądaj

Coś dla fanów naprawdę mocnych wrażeń. Mroczny hotel inspirowany kultowym serialem "Strefa Mroku" kryje wiele tajemnic. Jeśli odważysz się wejść do nawiedzonej windy, przeżyjesz prawdziwe chwile grozy. Winda lubi płatać psikusy i w pełni pokazuje potęgę grawitacji.

2. Star Wars Hyperspace Mountain

Oglądaj

Żaden fan "Gwiezdnych wojen" nie przejdzie obojętnie obok tego rollercoastera. Daj się wystrzelić w kosmos, by wraz z rebeliantami walczyć z potężnym Imperium. Ta naprawdę szybka kolejka oferuje symulację wielu kultowych elementów serii "Star Wars" - z wejściem w tytułową nadprzestrzeń na czele.

1. Avengers Assemble: Flight Force

Oglądaj

Zwieńczenie naszej listy znajduje się w Marvel Avengers Campus. Razem z Iron Manem i Kapitan Marvel musisz wyruszyć na niezapomnianą przygodę i ocalić świat. Rollercoaster pełną gębą - niezwykle szybka, zwrotna kolejka, która lubi zataczać pełne koła w pozycji pionowej.

"The Multiverse Awaits – Coca-Cola and Marvel": jak wygrać wycieczkę do Disneylandu w Paryżu?

Kampania "The Multiverse Awaits – Coca-Cola and Marvel" ruszyła w styczniu 2023 roku. W jej ramach do sprzedaży trafiły limitowane butelki o pojemności 500 ml, każda z dwoma wzorami - jeden dla Coca-Cola Zero Cukru i jeden dla Coca-Cola Original Taste, oraz puszki o pojemności 330 ml, z sześcioma nowymi, wyjątkowymi wzorami inspirowane ikonicznymi postaciami Marvela: Kapitanem Ameryką, Lokim, She-Hulk, Iron Manem, Czarną Panterą i Czarną Wdową - trzy dla Coca-Cola Zero Cukru i trzy dla Coca-Cola Original Taste. Ponadto, unikatowe wzory pojawią się również na wybranych produktach Coca-Cola, Fanta oraz Sprite.

By wziąć udział w walce o nagrodę główną - trzydniowy pobyt w Marvel Avengers Campus z zakwaterowaniem w Disney's Hotel New York - The Art of Marvel, trzeba zeskanować kod QR umieszczony na wybranych produktach Coca-Cola, Fanta oraz Sprite za pomocą aplikacji CokeApp i wziąć udział w loterii. Do wygrania są również urządzenia high-tech, takie jak telewizory lub tablety, maszynki do popcornu oraz gadżety inspirowane postaciami z Marvela. Loteria potrwa do 11 kwietnia 2023 roku. W akcji mogą brać tylko osoby, które ukończyły 18. rok życia.

RadioZET.pl