Obserwuj w Google News

June Blair nie żyje. Znana aktorka miała 89 lat

2 min. czytania
12.12.2022 08:45
Zareaguj Reakcja

June Blair nie żyje. Aktorka filmowa znana z produkcji telewizyjnej "The Adventures of Ozzie and Harriet" miała 89 lat.

Znicz
fot. shutterstock.com/Zdjęcie poglądowe

June Blair nie żyje. Po ślubie z Davidem Nelsonem znana aktorka filmowa trafiła do telewizyjnej produkcji "The Adventures of Ozzie and Harriet" emitowanej w latach 1952-1966.

June Blair nie żyje. Znana aktorka miała 89 lat

Śmierć artystki potwierdziła jej siostrzenica w mediach społecznościowych. W sieci nie podano przyczyn śmierci aktorki. Wiadomo, że miała 89 lat.

Redakcja poleca

Blair urodziła się w San Francisco, gdzie pracowała jako modelka. W latach 50. i 60. zaczęła pojawiać się w filmach. Jej zdjęcia przez lata trafiały na łamy najpopularniejszych wówczas magazynów dla mężczyzn takich jak "Playboy", "Tiger" czy "Nugget".

June Blair nie żyje. Kim była artystka?

Jej pierwszą poważną rolą był film "Hell Bound" nakręcony pod koniec lat 50. Później grała w niskobudżetowym westernie "Lone Texan" oraz "Wyspie zaginionych kobiet".

Artystka miała za złe wytwórni 20thCentury Fox, że nie pomaga jej w rozwoju kariery. Opuściła szeregi firmy i przeniosła się do Screen Gems, aby zacząć karierę telewizyjną. Wystąpiła w klasycznych serialach takich jak "The Texan" czy "Sea Hunt". Na przełomie lat 50. i 60. zagrała w kolejnych filmowych produkcjach. Wcieliła się w rolę Judy w "The Rabbit Trap" oraz ofiarę morderstwa w dramacie z 1961 roku "A Fever in the Blood".

Po ślubie z aktorem Davidem Nelsonem Blair zagrała jego ekranową żonę w 28 odcinkach "The Adventures of Ozzie and Harriet". W 1966 roku wycofała się z życia publicznego, aby poświęcić się rodzinie oraz malarstwu.

RadioZET.pl/IMDB/Deadline