Obserwuj w Google News

73-letnia aktorka gra nastolatkę. Powariowali?

Patryk Wołosz
2 min. czytania
05.12.2022 15:15
Zareaguj Reakcja

"Avatar: istota wody" to długo wyczekiwany sequel filmowego hitu, który ponad dekadę temu podbił kina na całym świecie. W nowym "Avatarze" powróci 73-letnia Sigourney Weaver, która tym razem wcieli się w 14-latkę.

73-letnia aktorka gra nastolatkę. Powariowali?
fot. HT/ABACA/EAST NEWS

Sigourney Weaver urodziła się 8 października 1949 roku. Sławę przyniosła jej rola Ellen Ripley w filmach z kultowej serii "Obcy". Na swoim koncie ma także kreacje w "Porwaniu", "Ghostbusters. Pogromcy duchów", "Mamie do wynajęcia" i oczywiście w "Avatarze".

W 2009 roku James Cameron przydzielił Weaver rolę doktor Grace Augustine. Choć jej bohaterka została uśmiercona w pierwszej części, reżyser nie chciał wykluczać utalentowanej aktorki z obsady. Cameron zaproponował, by Sigourney zagrała 14-letnią bohaterkę.

Zobacz także: "Avatar: Istota wody" w pierwszym zwiastunie. Kiedy premiera kontynuacji oscarowego hitu?

"Avatar: istota wody" Sigourney Weaver zagra 14-latkę

Weaver stanęła przed trudnym zadaniem. Nieliczni aktorzy mieli okazję wcielać się w postaci młodsze od siebie o parę dziesięcioleci.

— Nie wydaje mi się, żeby John Wayne został poproszony o zagranie 14--latka, gdy sam miał 70 lat. To coś nowego — mówiła aktorka w rozmowie z magazynem "You".

Jednak nie tylko zignorowanie różnicy wieku było dla niej wyzwaniem. Udział w produkcji przygodowej to także wymagająca praca fizyczna, na którą nie każdy 70-latek byłby gotowy. Część zdjęć do "Avatara 2" była kręcona pod wodą, w związku z czym obsada musiała wziąć udział w specjalnym szkoleniu prowadzonym przez Navy Seals. W związku z tym Sigourney Weaver nauczyła się wstrzymywać oddech na ponad sześć minut.

Dla gwiazdy serii "Obcy" jest to kolejne aktorskie osiągnięcie. Aktorka przyznała, że zrobiła karierę, o jakiej zawsze marzyła. Czy wysiłek, który włożyła w pracę nad "Avatarem 2", zostanie doceniony przez krytyków? Przekonamy się o tym już niedługo. Premiera filmu "Avatar: istota wody" została zaplanowana na 16 grudnia 2022 roku.

SPEŁNIAMY MARZENIA W RADIU ZET. WYŚLIJ ZGŁOSZENIE

Źródła: RadioZET.pl/greensbro.com