Obserwuj w Google News

„Stranger Things” jest plagiatem? Będzie sprawa w sądzie

Sylwia Wamej
1 min. czytania
23.04.2019 14:22

Twórców „Stranger Things” czeka rozprawa w sądzie. Reżyser Charlie Kessler oskarża braci Dufferów o plagiat. Według niego twórcy hitowego serialu Netflixa skopiowali jego filmowy projekt „The Montauk Project”.

„Stranger Things” jest plagiatem? Będzie sprawa w sądzie
fot. Instagram.com/ Stranger Things

Twórcy „Stranger Things” oskarżeni o plagiat

Braci Rossa i Matta Dufferów czeka w maju rozprawa sądowa. Reżyser Charlie Kessler uważa, że „Stranger Things” zostało skopiowane z jego pomysłu na film „The Montauk Project”. Kessler miał opowiedzieć o swoim pomyśle braciom na Festiwalu Filmowym Tribeca w 2014 roku. W projekcie filmowym Kesslera miał pojawić się wątek policjanta z trudną przeszłością, potwór, zagubiony chłopiec oraz motyw rządowych projektów i eksperymentów. Jak podkreśla reżyser, projekt braci Duffer początkowo nazwany został „The Montauk Project”, natomiast akcję serialu umiejscowiono na Long Island.

Warto dodać, że w 1992 roku wydana została książka „The Montauk Project: Experiments in Time”, która opowiada o tajnych rządowych eksperymentach, przeprowadzanych w latach 80. w Montauk na Long Island. Choć twórców „Stranger Things” broni sam Netflix, pisząc w oświadczeniu, że „bracia Duffer mają pełne wsparcie ze strony Netflixa”, rozprawa odbędzie się 6 maja. Warto dodać, że premiera 3. sezonu „Stranger Things” odbędzie się 4 lipca tego roku. 

 

Rozlicz PIT za darmo z Fundacją Radia ZET

RadioZEt.pl/ Elle.pl/ SW