Obserwuj w Google News

„Ślepnąc od świateł” zachwycił amerykańskich widzów. Serial zostanie udostępniony w USA

Sylwia Wamej
1 min. czytania
02.04.2019 13:04
Zareaguj Reakcja

Kolejny sukces serialu „Ślepnąc od świateł”. Produkcja na podstawie książki Jakuba Żulczyka jeszcze w tym roku zostanie przetłumaczona na język angielski i pokazana w Stanach Zjednoczonych.

Ślepnąc od świateł ma szansę na międzynarodowy sukces
fot. Instagram.com/ Kamil Nożyński

„Ślepnąc od świateł” zostanie pokazany w Stanach Zjednoczonych

„Ślepnąc od świateł” w krótkim czasie podbił serca polskich widzów, co zostało przypieczętowane zdobyciem wielu nagród, m.in. statuetką Orła za najlepszy serial 2018 roku. Serial był najchętniej oglądaną produkcją na platformie HBO GO w 2018 roku. „Ślepnąc od świateł” wyprzedził takie hity, jak m.in. „Ostre przedmioty” czy „Gra o tron”. Producentom najwyraźniej nie wystarczy europejski sukces.

Aktualnie trwają prace nad tłumaczeniem serialu na język angielski. Jeszcze w tym roku produkcja ma zostać pokazana w Stanach Zjednoczonych. Być może twórców do tej decyzji skłonił prestiżowy magazyn „Variety”, który umieścił produkcję na liście najciekawszych tegorocznych seriali wyprodukowanych poza Stanami Zjednoczonymi. Być może serial ma szansę na iście międzynarodowy sukces, podobnie jak aktorzy, m.in. Kamil Nożyński, który po serialu zaczął otrzymywać ciekawe propozycje aktorskie.

 

Rozlicz PIT za darmo z Fundacją Radia ZET

RadioZEt.pl/ SW