Obserwuj w Google News

Sala samobójców. Hejter: nowy film Jana Komasy w kinach. Co trzeba o nim wiedzieć?

Roksana Orlicka
2 min. czytania
06.03.2020 15:16
Zareaguj Reakcja

"Sala samobójców. Hejter" to nowy film Jana Komasy z gwiazdorską obsadą. Porusza on ważne tematy, w tym nienawiści i różnic w zamożności Polaków. O czym jest i kto w nim występuje?

Sala samobójców hejter nowy film Jana Komasy w kinie
fot. Jarosław Sosiński/materiały Kina Świat

"Sala samobójców. Hejter" w kinach. Trwa dobra passa Jana Komasy. Krytycy filmowi chwalą jego najnowszy film, w którym główną rolę gra Maciej Musiałowski. Młody aktor również zbiera pozytywne recenzje. O czym jest film "Sala samobójców. Hejter", kto jeszcze w nim występuje i gdzie można go zobaczyć? Zdradzamy poniżej.

Zobacz także: Broad Peak: powstaje film o znanej tragedii. Kiedy się pojawi?

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy "Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów" 

Sala samobójców. Hejter: to musisz wiedzieć o nowym filmie Jana Komasy

Jan Komasa zachwycił krytyków filmem "Boże Ciało". Przypominamy, że film był nominowany do Oscarów 2020, jednak ostatecznie nie został nagrodzony statuetką. 6 marca w kinach pojawił kolejny się film Komasy. O czym opowiada "Sala samobójców. Hejter"

Tomek (Maciej Musiałowski) jest studentem prawa Uniwersytetu Warszawskiego. Pewnego dnia zostaje oskarżony o plagiat i wydalony z uczelni. Postanawia jednak ukrywać ten fakt przed światem i nadal pobiera pomoc finansową od państwa Krasuckich (Danuta Stenka, Jacek Koman) – rodziców Gabi (Vanessa Aleksander), przyjaciółki z czasów dzieciństwa. Kiedy oszustwo wychodzi na jaw, skompromitowany chłopak traci zaufanie i życzliwość swoich dobroczyńców. Od teraz przepełnia go gniew i żal. Do tego nie potrafi poradzić sobie z rozłąką z Gabi, w której skrycie podkochuje się od lat. Tomek planuje zemstę na Krasuckich. Szansa pojawia się, kiedy otrzymuje pracę w agencji reklamowej. Pod pozorem obowiązków zawodowych Tomek zaczyna inwigilować Krasuckich, aktywnie włączonych w kampanię polityczną kandydata na prezydenta stolicy – Pawła Rudnickiego (Maciej Stuhr). 

W filmie występują: Maciej Musiałowski, Danuta Stenka, Jacek Koman, Vanessa Aleksander, Maciej Stuhr, Agata Kulesza czy Julia Wieniawa.

Sala samobójców. Hejter: Gdzie można obejrzeć nowy film Jana Komasy?

Film "Sala samobójców. Hejter" można obejrzeć w największych kinach w Polsce, np. w Cinema City, ale jest również dostępny w wybranych kinach studyjnych. Film miał premierę w piątek, 6 marca 2020 roku.

Zobacz także:  Swingersi: polska komedia obecnie najchętniej oglądanym filmem. Gdzie można zobaczyć produkcję?

Rozlicz PIT za darmo i przekaż 1 procent podatku na Fundację Radia ZET

 

RadioZET.pl/RO