Obserwuj w Google News

Edyta Jungowska wraca do telewizji. Gwiazda zagra w "Ojcu Mateuszu"

Sylwia Wamej
2 min. czytania
03.07.2019 12:03
Zareaguj Reakcja

Edyta Jungowska po dłuższej przerwie wraca do telewizji. 53-letnia aktorka pojawi się w popularnym serialu TVP "Ojciec Mateusz". Gwiazdę zobaczymy w nowym odcinkach, już po wakacjach. Kogo zagra?

Edyta Jungowska
fot. Damian Klamka/ East News

Edyta Jungowska wraca do telewizji. Zagra w "Ojcu Mateuszu"

Edyta Jungowska znów zagości w popularnym serialu TVP. Nie będzie to jednak "Na dobre i na złe". Jak donosi "Telemagazyn" aktorka pojawi się w nowych odcinkach "Ojca Mateusza", tuż po wakacjach. 53-letnia gwiazda ma zagrać w popularnym serialu większą rolę. W "Ojcu Mateuszu" wcieli się w postać Alicji Witko, wdowy i właścicielki sklepu w Sandomierzu. Po śmierci ukochanego, bohaterka grana przez Edytę Jungowską zamieszka na plebanii księdza Mateusza.

Edyta Jungowska przerwała karierę w telewizji. Co teraz robi?

Edyta Jungowska po raz ostatni pojawiła się w telewizji w 2014 roku. Dwa lata wcześniej rozstała się w nie najlepszych stosunkach z ekipą "Na dobre i na złe". Edyta Jungowska odcięła się od telewizji, jednak nie mogła narzekać na brak zajęć. Zajęła się dubbingiem oraz prowadzeniem własnej firmy. Od ośmiu lat prowadzi wydawnictwo, które produkuje audiobooki.

"Od ponad ośmiu lat wydaję audiobooki dla dzieci, głównie mojej ukochanej pisarki, Astrid Lindgren. Kiedy osiem lat temu zakładałam to wydawnictwo, a zainwestowałam w nie sporo oszczędności, nie zdawałam sobie sprawy, że czeka mnie tyle trudnych tematów. Na początku była czysta euforia. A potem? Potem nastąpiło załamanie i doszłam do wniosku, że nic nie umiem. Na szczęście nie byłam sama. Jesteśmy firmą rodzinną, tworzę to wydawnictwo wspólnie z moim partnerem Rafałem Sabarą” - mówiła aktorka w rozmowie z "Urodą Życia".

 

RadioZET.pl/ SW