Obserwuj w Google News

Powstaną nowe "Dziewczyny z Dubaju": "Film z uczciwym, znanym i szanowanym producentem" [WIDEO]

3 min. czytania
11.01.2022 09:19
Zareaguj Reakcja

"Dziewczyny z Dubaju" doczekają się nowej kinowej adaptacji. Film zapowiedział Piotr Krysiak - autor reportażu, na podstawie którego powstał kontrowersyjny film Marii Sadowskiej.

Dziewczyny z Dubaju - kadr z filmu
fot. Kino Świat/materiały prasowe

"Dziewczyny z Dubaju" doczekają się kolejnego filmu. Piotr Krysiak, który powołał do życia wstrząsający materiał, stanowiący bazę scenariusza głośnego filmu Marii Sadowskiej, zapowiedział drugą część swojej książki oraz zupełnie nową produkcję kinową, która o wiele bardziej ma trzymać się faktów.

"Dziewczyny z Dubaju": Piotr Krysiak zapowiada nową adaptację swojej książki

Kontrowersyjna afera opisana przez Krysiaka była na ustach Polaków przez wiele lat. Nic więc dziwnego, że w końcu przedstawiciele polskiej kinematografii sięgnęli po temat celebrytek oferujących usługi seksualne arabskim szejkom. Film "Dziewczyny z Dubaju" zebrał jednak dość niskie noty, co nie przeszkodziło mu zostać jedną z najchętniej oglądanych polskich produkcji 2021 roku. Wokół filmu pojawiło się też wiele kontrowersji związanych z nieprawidłowościami podczas produkcji, za co zresztą "Dziewczyny z Dubaju" krytykował sam Krysiak.

Redakcja poleca

W rozmowie z Pauliną Koziejowską zdradził jednak, że trwają pracę nad zupełnie inną adaptacją jego słynnego reportażu. Zanim zobaczymy nowe "Dziewczyny z Dubaju" na rynku ukaże się druga część książki dziennikarza, która opowie o dalszych losach bohaterek oryginalnego reportażu.

Krysiak został zapytany o komentarz na temat nowej książki i filmu przez Onet. Informacje potwierdził.

Będzie druga część książki, a w niej niektóre bohaterki z pierwszej. Będę koncentrować się na tym, co osiągnęły po tych dubajskiej eskapadach. Ale i czego nie osiągnęły. Z pewnością przedstawię te, które osiągnęły swój cel, czyli uwiodły bogatych biznesmenów, którzy dali im stabilizację, a na pewno stabilizację finansową. Chciałbym też pokazać dziewczyny, którym się nie udało. Uwypuklić przypadki tych dziewczyn, które nie wiedziały gdzie i po co jadą. A takich też było sporo. (...) Tym razem będę robić film z uczciwym, znanym i szanowanym na rynku producentem. Z pewnością w tym filmie kobiety nie będą pluskać w pozłacanych burgerach. Będzie się koncentrował trochę na innych rzeczach niż ten, który powstał. To będzie bardziej film kryminalny, a nie erotyczny. Co nie oznacza, że nie będzie widać luksusu i bogactwa, którym ci panowie przyciągali kobiety.

Autor nie zdradził konkretów dotyczących nowej produkcji. Podkreślił jednak, że najpierw premiery doczeka się nowa książka, a dopiero później film, który będzie "oparty na faktach i o faktach". Nowe "Dziewczyny z Dubaju" mają zadebiutować w kinach późną jesienią 2023 roku.

Redakcja poleca

"Dziewczyny z Dubaju": obsada, reżyseria, data premiery

Film w reżyserii Marii Sadowskiej trafił na ekrany kin 26 listopada 2021 roku. Główną bohaterką "Dziewczyn z Dubaju" jest Emi, która pragnie zwojować świat. Gdy nadarza się okazja, zostaje ekskluzywną damą do towarzystwa, a z czasem rozkręca machinę, która werbuje polskie celebrytki, by dołączyły do jej małego imperium. W pewnym momencie okazuje się jednak, że klienci Emi posiadają o wiele mroczniejszą naturę, niż początkowo się wydawało. W rolach głównych wystąpili Paulina Gałązka ("Archiwista"), Katarzyna Sawczuk ("Jak zostać gwiazdą"), Olga Kalicka ("Rodzinka.pl"), Anna Karczmarczyk ("Galerianki"), Katarzyna Figura, Jan Englert, Beata Ścibak-Englert i Józef Pawłowski.

RadioZET.pl/Instagram/Onet

Polskie filmy i seriale XXI wieku, które stały się międzynarodowymi hitami [GALERIA]