Obserwuj w Google News

Rodzina Guccich pozwie Ridleya Scotta? Członkowie klanu nie są zadowoleni z "Domu Gucci"

3 min. czytania
30.11.2021 14:35
Zareaguj Reakcja

„Dom Gucci” to najnowszy film Ridleya Scotta, który obecnie świeci tryumfy w polskich i światowych kinach. Członkowie klanu Gucci nie są jednak zadowoleni ze sposobu, w jaki ich rodzina została przedstawiona przez reżysera „Gladiatora”. Czy szykuje się pozew?

Dom Gucci - kadr z filmu
fot. materiały prasowe Forum Film

Dom Gucci” (org. „House of Gucci”) to najnowszy film  Ridleya Scotta, który zadebiutował w polskich i amerykańskich kinach w ostatnim tygodniu listopada, stając się niemałym sukcesem. Wedle danych polskiego box office w pierwszy weekend film zobaczyło 149,5 tys. widzów.

Film przedstawia burzliwą historię klanu Guccich przez pryzmat związku Maurizio Gucciego z Patrizią Reggiani, która została jego żoną. Reggiani miała trudną relację ze swoim mężem, co poskutkowało zleceniem morderstwa mężczyzny po rozpadzie ich związku. Film przedstawia, co doprowadziło do tak dramatycznej sytuacji, przy okazji przyglądając się wewnętrznym machinacjom świata mody.

Redakcja poleca

Produkcja spotkała się z mieszaną reakcją widzów i krytyków. Mimo odmiennego podejścia do samego filmu, większość osób jest zgodna, że Lady Gaga czy Adam Driver typowani są jako pewni kandydaci do nominacji do prestiżowych nagród, z Oscarami i Złotymi Globami na czele. Członkowie klanu Gucci nie są jednak zadowoleni z obrazu i grożą podjęciem działań na stopie prawnej przeciwko studiu, jak i samemu Scottowi.

"Dom Gucci": Rodzina Guccich pozwie Ridleya Scotta?

Wedle informacji zebranych przez portal The Hollywood Reporter, którzy powołują się na notkę prasową z włoskiej agencji prasowej ANSA, spadkobiercy prezesa firmy Aldo Gucciego, wystosowali otwarty list, w którym:

„Członkowie rodziny Gucci zastrzegają sobie prawo do podjęcia jakiejkolwiek potrzebnej inicjatywy, aby bronić swoje dobre imię i wizerunek”.

Tym, co w szczególności nie podoba się spadkobiercom Gucciego to sposób, w jaki w filmie Scotta zaprezentowano postać Patrizi Reggiani.

„Kobieta, która definitywnie została skazana za zlecenie morderstwa Maurizio Gucciego, została przedstawiona jako ofiara, próbująca przetrwać w męskim korporacyjnym świecie”.

Sygnatariusze listy podkreślają także, że twórcy filmu „nie raczyli skonsultować się z dziedzicami Gucciego”, a członkowie familii zostali przedstawieni jako „bandziory i ignoranci, nieczuli na świat wokół nich”.

Redakcja poleca

Rodzina Gucci niezadowolona z „Domu Gucci” – sytuacja nie bez precedensu

Dziennikarze The Hollywood Reporter przypominają, że to nie pierwszy raz, gdy dziedzice Aldo Gucciego podejmują temat niesprawiedliwego przedstawienia ich historii na ekranie. Kilka miesięcy temu, Patrizia Gucci, córka Aldo zarzuciła Ridleowi Scottowi, że:

„kradnie tożsamość rodziny w celu zwiększenia zysków systemu Hollywood”.

Ridley Scott, zapytany o te słowa członkini klanu Gucci w radiu BBC 22 listopada, miał odpowiedzieć:

„Nie chcę angażować się w tę dyskusję. Należy jednak pamiętać, że jeden z członków rodziny Gucci został zamordowany na zlecenie drugiego, a inny trafił do więzienia z powodów podatkowych. Nie można więc mówić do mnie o chęci zarobienia pieniędzy. Gdy dochodzi do takich zdarzeń, wydarzenia te stają się elementami domeny publicznej”.

„Dom Gucci” – zwiastun

Film reklamowany jest następującym zwiastunem:

„Dom Gucci” – twórcy i obsada

Reżyserem filmu jest Ridley Scott, który stworzył film na podstawie scenariusza Roberto Betivegni i Becky Johnston, bazującego na opartej na faktach powieści Sary Gay Foden „Dom Gucci. Potęga mody, szaleństwo pieniędzy, gorycz upadku”. Na ekranie możemy oglądać takich aktorów i aktorki jak: Lady Gaga, Adam Driver, Jeremy Irons, Jared Leto, Al Pacino, Salma Hayek czy Jack Huston.

Czytaj także:  Maryla Rodowicz bohaterką filmu dokumentalnego TVP. Ujawni pikantne szczegóły jej życia i kariery

RadioZET.pl/The Hollywood Reporter/ANSA.it

Najlepsze filmy biograficzne - TOP 10. M.in. "Bogowie", "Fighter" i "Piękny umysł" [ZDJĘCIA]