Zamknij

Lekcje 30 minutowe: kiedy i gdzie zostaną wprowadzone? [ROK SZKOLNY 2020/2021, ZASADY]

23.09.2020 10:00
Lekcje po 30 minut: kiedy i gdzie zostaną wprowadzone? [ROK SZKOLNY 2020/2021, ZASADY]
fot. Rafal Gaglewski/REPORTER/East News

Lekcje 30 minutowe oraz lekcje w trybie zdalnym – to zmiany wprowadzone od września przez ministerstwo edukacji. Prosili o nie dyrektorzy, którzy chcieli ułatwić funkcjonowanie szkół w czasie pandemii. Sprawdzamy, kiedy i gdzie mogą zostać wprowadzone lekcje po 30 minut.

Lekcje 30 minutowe: najważniejsze informacje

30 minutowe lekcje w szkołach zostały wprowadzone na prośbę dyrektorów podstawówek i liceów z całej Polski. Skrócenie zajęć ma pomóc w organizacji tych placówek.

- W tej chwili wprowadziliśmy w okresie przechodzenia szkoły na kształcenie zdalne jednocześnie jednoznaczną możliwość skracania lekcji. Tradycyjnie lekcja trwa 45 minut. Teraz taka lekcja będzie mogła trwać minimalnie minut 30, i nie dłużej niż 60 minut – poinformował minister edukacji Dariusz Piontkowski.

Drugą zmianą, którą w ostatnich dniach wprowadził MEN jest możliwość przejścia na lekcje zdalne dla dzieci korzystających z nauczania indywidualnego. Wystarczy do tego prośba rodzica.

- Tak, aby nie było bezpośredniego kontaktu nauczyciela z dzieckiem, jeżeli ma to uzasadnienie epidemiczne, np. wtedy, gdy dziecko ma jakąś przewlekłą chorobę i nie powinno się raczej kontaktować z osobami z zewnątrz – powiedział Dariusz Piontkowski.

Nauka hybrydowa: co to jest, na czym polega? Czy zostanie wprowadzona od września?

Lekcje zdalne: kiedy są wprowadzane? Ile trwa nauka zdalna i hybrydowa?

Lekcje po 30 minut: kiedy mogą zostać wprowadzone?

Nowelizacja rozporządzenia o czasie trwania lekcji w kształceniu zdalnym weszła w życie we wtorek, 8 września. Dzięki niej, lekcje po 30 minut mogą zostać wprowadzone wszędzie tam, gdzie obowiązuje nauczanie zdalne lub hybrydowe.

Czy w szkole trzeba mieć maseczki? ROK SZKOLNY 2020/21 [STREFA ŻÓŁTA I CZERWONA]

RadioZET.pl/PAP/PAB