Zamknij

Ile osób może być na Wigilii Bożego Narodzenia 2020? [NOWE OBOSTRZENIA]

23.11.2020 16:52

Limit liczb osób przebywających w jednym domu na Wigilię Bożego Narodzenia to kolejny zakaz, który rząd planuje wprowadzić, by zatrzymać rozwój pandemii koronawirusa. Politycy PiS podali już niektóre szczegóły dotyczące obostrzenia, w tym liczbę domowników i gości, którzy mogą spędzić ze sobą czas 24 grudnia.

ARKADIUSZ ZIOLEK/East News
fot. East News

Ile osób może być na Wigilii Bożego Narodzenia 2020? [NOWE OBOSTRZENIA]

Ograniczenie liczby osób w domach w trakcie Wigilii Bożego Narodzenia, a także zakaz organizowania imprez i zebrań do 27 grudnia to obostrzenia, które weszły w życie w sobotę, 28 listopada.

Wyjątkiem są spotkania do 5 osób, które odbywają się np. w domach. Limit nie dotyczy osób, które ze sobą mieszkają – wynika z rozporządzenia Rady Ministrów, które w sobotę weszło w życie. 

Sylwester 2020/21 - OBOSTRZENIA: co wolno, a co jest zabronione? [OGRANICZENIA]

Ile osób może być w domu na Wigilii 2020?

W rozporządzeniu zapisano, że do 27 grudnia:

zakazuje się organizowania imprez, spotkań i zebrań z wyłączeniem m.in. imprez i spotkań do 5 osób, które odbywają się w lokalu lub budynku wskazanym jako adres miejsca zamieszkania lub pobytu osoby, która organizuje imprezę lub spotkanie.

Do limitu 5 osób  nie wlicza się osoby zapraszającej na imprezę oraz osób, które wspólnie mieszkają lub gospodarują z tą osobą.

 - To są przede wszystkim apele do odpowiedzialności. Musimy się obronić przed trzecią falą. Jeżeli nie będziemy się na przełomie grudnia, stycznia zachowywać odpowiedzialnie i stosować do tych obostrzeń, które proponuje rząd, to skazujemy się na kolejną kumulację liczby zachorowań – mówił minister.

RadioZET.pl/PAP/PAB