Zamknij

Kiedy spadnie śnieg? Długoterminowa prognoza pogody na koniec 2019 roku

Karolina Piotrowska
16.12.2019 16:04

Już teraz wiele osób zastanawia się - kiedy spadnie śnieg w 2019 roku? Nie raz pogoda potrafiła nas zaskoczyć i pierwsze oznaki zimy mogliśmy odczuć już pod koniec października albo na początku listopada. Sprawdzamy zapowiedzi synoptyków i długoterminową prognozę pogody na listopad i grudzień 2019.

Kiedy spadnie śnieg? Długoterminowa prognoza pogody na listopad i grudzień 2018
fot. pixabay.com

Kiedy spadnie śnieg w 2019 roku? Sprawdzamy długoterminową prognozę pogody na listopad i grudzień 2019 oraz zapowiedzi synoptyków dotyczące pierwszych oznak zimy w tym roku.

Kiedy spadnie śnieg w 2019 roku w Polsce? [WARSZAWA, ZAKOPANE, GDAŃSK]

Kiedy spadnie pierwszy śnieg w 2019 roku?

Jeszcze latem według zapowiedzi synoptyków w październiku 2019 miała czekać nas prawdziwa "złota jesień". Jak mogliśmy się przekonać, w całej Polsce miesiąc październik był bardzo słoneczny, występowały jedynie przelotne zachmurzenia i niewielkie opady deszczu. Zgodnie z przewidywaniami pogodowymi, pierwsze opady śniegu nie pojawiły się w październiku.

Pogoda na jesień 2019 - październik, listopad: jaka będzie jesień w tym roku?

Długoterminowa prognoza pogody - listopad, grudzień 2019

Prognoza pogody na listopad 2019 zapowiada się już gorzej, jednak pierwsze przymrozki będziemy mogli odczuć dopiero pod koniec miesiąca. Właśnie wtedy mogą pojawić się pierwsze opady śniegu. Przez pierwsze 2 tygodnie temperatury w ciągu dnia będą utrzymywać się na poziomie 9-10 stopni Celsjusza, a w nocy 4-5 stopni, jednak z każdym dniem będzie robiło się coraz chłodniej. W ostatnim tygodniu termometry w ciągu dnia będą wskazywać temperatury na poziomie 3-4 stopni, a w nocy od -1 do 0 stopni Celsjusza.

Pogoda na 1 listopada 2019: jaka pogoda na Wszystkich Świętych? [WARSZAWA, GDAŃSK, ZAKOPANE]

Choć pod koniec listopada temperatury spadną poniżej 0, przez cały grudzień termometry w ciągu dnia mają wskazywać około 3-4 stopni na plusie. W nocy natomiast temperatury mogą sięgać nawet do -7. Grudzień w tym roku ma być deszczowy, dlatego bardzo prawdopodobnie jest to, że w święta nie będziemy mieli z czego ulepić bałwana. 

Pogoda na Święta 2019 - długoterminowa prognoza pogody na Boże Narodzenie i Wigilię

Długoterminowa prognoza pogody na listopad i grudzień 2019 oraz zapowiedzi synoptyków sugerują, że przez najbliższe tygodnie czeka nas sporo słońca i mało deszczu, jednak temperatury będą stopniowo spadać. Warto jednak na bieżąco śledzić aktualne zmiany i prognozę pogody, bo poprzednie lata pokazały nam nie raz, że natura potrafi nas zaskoczyć.

Zima 2019 - pogoda w Polsce i prognoza długoterminowa: jaka będzie zima 2019/2020?

RadioZET.pl/KP