Zamknij

Kiedy spadnie śnieg w 2019 roku w Polsce? [WARSZAWA, ZAKOPANE, GDAŃSK]

Jolanta Waligóra
16.12.2019 16:09

Kiedy spadnie śnieg w 2019 roku w Polsce? To pytanie zadają sobie wszyscy mieszkańcy naszego kraju. Niektórzy już nie mogą doczekać się pierwszych płatków śniegu, inni wręcz przeciwnie, marzą, by zima w tym roku przyszła jak najpóźniej. Sprawdzamy, kiedy spadnie śnieg 2019/20 w Warszawie, Zakopanem i Gdańsku.

Kiedy spadnie śnieg w 2019 roku w Polsce? [WARSZAWA, ZAKOPANE, GDAŃSK]
fot. PIXABAY

Kiedy spadnie śnieg w 2019? Warszawa, Zakopane, Gdańsk. Poniżej przedstawiamy szczegółowe informacje na temat długoterminowej prognozy pogody i sprawdzamy zapowiedzi synoptyków dotyczące tego, kiedy spadnie śnieg 2019/2020.

Zima 2019 - pogoda w Polsce i prognoza długoterminowa: jaka będzie zima 2019/2020?

Kiedy spadnie śnieg 2019 w Warszawie? [PROGNOZA POGODY]

Wielu mieszkańców stolicy i okolic wraz z nadejściem pierwszych chłodniejszych dni zaczęło szukać w sieci informacji na temat tego, kiedy spadnie śnieg w 2019 w Warszawie. Niektórzy już nie mogą doczekać się pierwszych płatków śniegu, inni wręcz przeciwnie, marzą, by zima w tym roku przyszła jak najpóźniej. Trudno jest jednak wskazać dokładną datę nadejścia zimy 2019/20 i pojawienia się pierwszych opadów śniegu.

Na razie pogoda w Polsce jest bardzo zmienna. Za nami już pierwsze chłodniejsze dni i kilkudniowe opady deszczu. W połowie października jednak w niektórym miejscach w naszym kraju termometry pokażą około 20 stopni Celsjusza. Ponowne ochłodzenie nastąpi pod koniec miesiąca. Na początku listopada termometry wskażą około 10 stopni. Będzie można spodziewać się także mniejszych i większych opadów deszczu. Jeśli chodzi o to, kiedy spadnie śnieg 2019, to może to nastąpić w pierwszej połowie grudnia. W ostatnim miesiącu prawdopodobnie czeka nas deszczowa pogoda. Popadać ma także śnieg z deszczem, a ostrzejszych mrozów możemy spodziewać się na początku stycznia.

Pogoda na Święta 2019 - długoterminowa prognoza pogody na Boże Narodzenie i Wigilię

Kiedy spadnie śnieg w 2019 roku w Polsce? [ZAKOPANE, GDAŃSK]

Nikogo nie powinno dziwić, że śnieg w Zakopanem w 2019 roku zdążył już spaść. W październiku mieszkańcy tego miasta i okolic mogli doświadczyć już pierwszych opadów śniegu w tym roku. Na kolejne płatki śniegu trzeba będzie jednak trochę poczekać. Prawdopodobnie kolejny śnieg w Zakopanem 2019 pojawi się w połowie lub pod koniec listopada.

Co ciekawe, także w Gdańsku zdążył już popadać śnieg. Tak jak w przypadku Zakopanego - na kolejne opady trzeba będzie poczekać.

Śnieg w Polsce 2019 ma spaść w pierwszej połowie grudnia, jednak jak już wspominaliśmy powyżej, szybko mogą go roztopić opady deszczu. Możliwe zatem, że na ulepienie bałwana będziemy musieli poczekać na przełom grudnia i stycznia 2019/2020.

Należy jednak pamiętać, że ze względu na tak odległy okres, który omawiany jest w tym artykule, trudno jest przewidzieć jeszcze prognozę pogody na zimę i sprawdzić, kiedy spadnie śnieg w Polsce 2019. Prognozy mogą jeszcze ulec zmianie.

Bądź na bieżąco z pogodą na RadioZET.pl

 

RadioZET.pl/JW